Neboli sme spätí ako rodina: prípad ametystu

Žena narodená v roku 1950. Po prvýkrát ku mne prišla v roku 2004 s bolesťami v hrudi, potom v roku 2013 s bolesťami hlavy po vírusovej meningitíde. Slová spojené s drahokamom sú písané kurzívou

 

Hlboký šok

Pacientka (P): „Už roky mávam bolesti na hrudi na ľavej strane, ktoré prichádzajú a odchádzajú, veľmi hlboké, idú z jednej strany na druhú. Je to ako  kŕč, vždy  to mnou otrasie, je to taká hlboká bolesť. Bolo to takmer ako keby sa dialo niečo tragické, je to taká hlboká šokujúca bolesť. Zasiahne ma to, úplne ma to vyradí. Je to ostré. Zostanem strnulá, na minútu celkom spomalím. Vždy sa za niečím naháňam, nikdy nespomalím.”

Julie Geraghty (JG): Povedzte mi viac o tej hlbokej bolesti.

P: „Je to, ako keby sa tam niečo tesne uzatváralo, ako dvere, zadržujem dych. Cítim na tej strane slabosť, necítim, že by som šla na plný výkon, keď je to zlé, úplne ma to vyradí.

„Každý deň idem na 150%. Pracujem v Združení pre rodinu – ako poradca pre mladistvých. Starám sa o nich, ako keby boli moji vlastní. Strachujem sa o každého, problémy každého beriem na seba. Miesto v práci, kde sa nachádza môj stôl volajú „anjelský kútik”.

Fyzická práca

P: „Vykonávam veľa fyzickej práce, tvrdo pracujem v záhrade; rada staviam vlastné kamenné múry. Môj manžel vraví, že som na smrť unavená, že to preháňam. Vždy všetkých dávam pred seba, môj manžel je číslo jeden.”

Rozštiepená rodina

P: „Rodina mi spôsobila veľa stresu. Môj otec zomrel v Austrálii, zmeškala som to o päť hodín. Bol to pre mňa taký šok. Ani neviem, či som za ním poriadne smútila. Niekto mi dal spirituálnu knihu o smrti, osvietila ma. Jeho duch išiel ďalej, život bol iba plášť, ktorý mal na sebe. Naši nás veľmi milovali, ale na mňa bol vyvíjaný veľký tlak. Hrávala som okresný tenis, môj otec chcel, aby sme boli najlepší, ale bol na nás vyvíjaný taký tlak, že nakoniec sme sa vzbúrili. Rodina môjho manžela si je blízka, spätá, naša bola vždy rozštiepená.”

JG: Čo myslíte tým rozštiepená?

P: „Nemali sme to puto, nikdy sme si spolu nesadli ako rodina. Všetko, čo si pamätám sú tie hádky. Vždy som sa cítila pod tlakom, chcela som harmóniu a pokoj, cítila som sa mizerne a osamelo. Chcela som uniknúť, ísť do svojho vnútra, utiecť. Bolo to akoby som bola ponorená do tmy, bez únikovej cesty. Chcela som sa skryť. Bola som urovnávač sporov, snažila som sa, aby sa rodičia po hádkach znovu spolu rozprávali, ale bolo to príliš naštiepené, nerozprávali sa celé dni. To je to  čo som mala na mysli, keď som povedala, že nebola spätá. Vždy som bola na okraji/ medzi nimi, tá, ktorá všetko držala pokope (gestikulácia: späté ruky, prsty sa dotýkajú). Otec nás tlačil na maximum, matka ho v tom podporovala.”

Sny: „Snívam o lietaní, roztiahnem ruky ako pri plávaní, aby som sa vyniesla vyššie, vysoko ako dubový strom. Milujem lietanie, cítim sa úplne v bezpečí. Snívam o anjeloch.”

Záľuby: „Milujem rastliny, záhradkárstvo, rada pozorujem rast a kvitnutie rastlín, to ako zomierajú a znova ten kolobeh. Narodila som sa na jar. Naša záhrada je ako z pohľadnice, orezávam okraje nožnicami. Všetko je upravené. Milujem upratovanie, všetko rozvoňať olejmi a sviečkami. Milujem kryštály. Mám rada zvieratá, máme psa, milujem slony, sú veľké a fascinujúce.

Počasie:Vietor mi spôsobuje bolesti hlavy, slzia mi oči, vadí mi, keď fúka vietor, mám veľmi citlivé oči.”

Predpis: Anacardium 200C

Analýza

Zdalo sa, že potrebuje rastlinu z rakovinovej miasmy. Popisuje pocity bolesti na hrudi ako šok, ktorý ju úplne vyradí. Kvôli tomuto som sa zamyslela nad pocitom spojeným s rastlinou rodu Anacardiaceae. Rakovinová miazma pripadá do úvahy kvôli tomu, lebo  každý deň ide na 150%, lebo preháňa veci. Je na ňu vyvíjaný tlak, jej perfekcionistka. Anacardium trochu pomohlo a už som ju videla len na jednej kontrole v 2004.

Musela vypnúť, aby sa vyliečila

Znovu som ju videla v roku 2013 po vírusovej meningitíde:

P: „Bol to taký šok, zrazu zo mňa vyprchala všetka energia, začala som pociťovať nevoľnosť, triasla som sa a potila. Musela som mať zatiahnuté žalúzie, nedokázala som zniesť žiaden hluk. Moje telo bolo traumatizované, mala som pocit, akoby som mala o chvíľu skolabovať, akoby to zo mňa vysávalo energiu. Bola som štyri dni v nemocnici a potom tri týždne v posteli. Ťažko som na sebe pracovala, vzývala som všetkých predkov zo sveta duchov, aby ma vyliečili. Verím, že máme duchovných sprievodcov, anjela strážneho, ktorý mi hovorí, že všetko bude v poriadku. Viem, že som chránená, že som milovaná. Začala som s meditáciou, nechala som telo vypnúť, aby sa vyliečilo.

JG: Povedzte mi viac o tom vypnutí

P: „Snažila som sa na nič nemyslieť, vygenerovať trocha energie. Vždy myslím pozitívne, nevpustím dnu žiadne negatíva. Meningitída ma nikdy nevyviedla z rovnováhy.”

Nie sú žiadne hranice

P: „Stále cítim akoby som mala na hlave nejakú pokrievku, cítim tam tlak (G: gestikulácia). Nevzdávam sa, idem ďalej tak či onak… Som ako všemocný chrám (G: dve päste). Dokážem sa preniesť cez všetko. Nepoznám hranice. Milujem život, milujem ľudí, pomáham mnohým, rozhovormi, kryštálmi, Reiki. Dávam toho veľa. Vyprázdnila som svoj systém, sebe som nedala nič. Rada staviam, vytváram veci. Nikdy si nedoprajem oddych. Milujem život, chcem byť tam vonku, dýchať. Milujem túto planétu, prírodu. Potrebujem dokonalosť. Nemám náboženstvo, ale tam vonku je vyššia moc, zdroj tejto moci je láska. Rozdávam lásku každému, kto mi príde do cesty. Ale dotlačila som sa až príliš ďaleko, bolo to neúprosné. Manžel ma prosil, aby som spomalila. Zavrel brány, nikoho nevpúšťa dnu. Ja a môj manžel sme spriaznené duše, párové duše.”

Predpis: Samarium phosphoricum 200C

Analýza

Samarium je  8. štádium v lantanoidoch, podporené vyjadreniami: „Nevzdávam sa, idem ďalej tak, či onak, dokážem sa preniesť cez všetko,” ale veľmi jej nepomohlo. Lieky z drahokamov sa ľahko môžu zameniť s lantanoidmi, keďže u oboch skupín je potreba chápať veci na hlbšej úrovni, preskúmať skryté oblasti.

Zázračná žena

P: „Už viac nebudem kráčať cestou zázračnej ženy. Som veľmi citlivá, vietor zohráva úlohu pri tých pocitoch tesnosti a tlaku. Je to ako keby som mala na hlave čiapku omotanú tesnou gumou, ktorá ju robí ešte tesnejšou. Prstami si držím hlavu (G). Kraniosakrálna terapia mi pomáha. Taktiež mi pomáha pohár šampanského, potrebujem tie bublinky. Cítim, ako sa ten tlak zmierňuje. Ešte dobre, že sa viem udržať pod kontrolou, inak by sa zo mňa mohol stať alkoholik! Manžel ma drží pod kontrolou (G), ja som veľmi entuziastická, milujem robiť veci; náš domov je otvorený. Dáva pozor na to, aby som toho nerobila príliš veľa. Vždy chcem, aby bolo všetko dokonalé, som veľmi pedantná. Taktiež som veľmi vnímavá, počúvam, viem sa s druhými zladiť, viem ľuďom poslať inšpiratívne posolstvo, viem s čím presne sa zrovna pasujú, ale neviem čítať mysle. Existuje len jedno náboženstvo, náboženstvo lásky. V minulosti som mala životnú regresiu: Bola som v čiernej diere, nemohla som sa dostať von z toho čierneho krátera, snažila som sa vytiahnuť von. Rada dávam do miest vlastnú energiu, nemám vo vzduchu rada zatuchnutú energiu. Používame kryštály a prútikárenie na rozohnanie zatuchnutej energie.

Bol jej podaný Phosporic acid 30C a neskôr 200C, ktorý veľmi pomohol s pocitmi tlaku.

Kontrola po šiestich mesiacoch

P: „Phosphoric acid už viac nepomáha. Mám tinitus v ľavom uchu. Tlak sa veľmi zhoršil kvôli studenému vetru, tak veľmi reže. Stále musím nosiť čiapky alebo kapucňu; mrazí mi to hlavu. Sme vydaní napospas vetru, tam kde žijeme.”

JG: Aký je váš obľúbený kryštál?

P: „Ametyst, milujem jeho farbu, potom citrín a ruženín.”

Analýza

Teraz je už očividné, že v tomto prípade zohrávali úlohu drahokamy.

Pacienti drahokamy sa často nachádzajú na duchovnej výprave, ktorej cieľom je osobný rast. Ten zahŕňa boj medzi protichodnými silami tmy a svetla, pocitov, že človek je uväznený v tmavých miestach, pochovaný v tmavej diere, ale s potrebou podstúpiť proces transformácie z tmy do svetla, aby sa stali ich pravými ja. Ľudia, ktorí potrebujú liek z kryštálu  môžu byť veľmi citliví, vnímaví a so záujmom o energetické liečenie.

Taktiež tu môžeme pozorovať typický jazyk drahokamov: ostrý, rezavý, spätý vs. rozštiepený, praskliny, výbrusy, tvrdý, krehký, čistota, atď., ktorý odzrkadľuje pevnú kryštalickú štruktúru týchto kameňov. Tlak je často pozorovaný vo všetkých  prípadoch drahokamov, keďže sa všetky formujú pod tlakom, hlboko v zemi. Každý drahokam mal svoju unikátnu farbu a pacienti cítili veľkú spriaznenosť s ich špecifickou farbou kryštálov.

Drahokamy prejavujú veľkú citlivosť voči ich prostrediu a môžu popísať pocity šoku, ktoré sa môžu podobať na rastliny. Avšak, tento prípad nevykazuje špecifické pocity a polaritu, ktoré by sme videli v rastlinnom prípade.

Predpísanie Ametystu v tomto prípade nebolo len kvôli tomu, že ho opísala ako jej obľúbený kryštál. V prípadoch Ametystu môžeme pozorovať všetky základné  témy drahokamov plus jedinečné vlastnosti Ametystu.

Téma lásky: potreba lásky, hľadanie spriaznenej duše, aj dokonca  „závislosť na láske“, a závažnosť pocitov nedostatku lásky v osobných vzťahoch (vrátane materinskej a rodinnej lásky). Sú tu obrovské pocity izolácie, keď je človek odrezaný od lásky, až do bodu mimotelových pocitov. Je to liek, ktorý dokáže pomôcť pri veľkých osobných krízach akými sú rozchod alebo iné súdne spory. Taktiež výborne pomáha pri závislostiach, predovšetkým od alkoholu, ktoré sa zvyknú zhoršiť po ukončení milostných vzťahov.

Ametyst je rovnako citlivý voči vzťahom k iným a otvorený vplyvu atmosfér ako Phosphorus a má taktiež záujem o liečenie, tvorenie prímeria a udržiavanie atmosféry čistej od negatívnej energie. Je tu problém s vymedzením hraníc.

Ametyst má pacientkine presné symptómy bolestí hlavy, ktoré sa zhoršujú vplyvom studeného vetra: je to jediný drahokam spojený s príznakmi: bolesti hlavy, vietor zhoršuje.

Predpis: Ametyst immersion 200C, jedna dávka týždenne

Kontroly

Po štyroch týždňoch: „Liek pomáhal dobre počas hektického obdobia, keď sme na dome robili zásadné renovácie, čo nás dosť vyčerpávalo oboch, všetko bolo v úplnom chaose. Sem tam som mala bolesti hlavy; keď prišli, na chvíľu som poľavila, kým to prešlo.

Po troch mesiacoch: „Tlaky v hlave sa podstatne znížili počas posledných šiestich týždňoch, čo bolo fakt požehnaním. Cítim sa veľmi dobre, hlavne vzhľadom na situáciu, keďže sa chystáme nasťahovať naspäť domov. Návaly sa taktiež podstatne znížili; počas prázdnin som si dokonca mohla užívať aj slnko a necítiť sa nepohodlne, keď prišli návaly. To bolo naozaj úžasné. Takže celkovo je to skvelé. Ďakujem vám.”

Zlepšenie jej zdravotného stavu vydržalo aj nasledujúce štyri mesiace. Už len zriedkavo dostáva bolesti hlavy a ak ich aj dostane sú to len „normálne” bolesti a nie tie, ktoré boli akoby mala na hlave tesnú čiapku. Už na seba nie je taká prísna a dokáže dopriať aj sebe namiesto toho, aby stále uprednostňovala druhých. Učí sa byť menej perfekcionistkou… už neorezáva okraje trávy nožnicami! To jej poskytuje viac času, ktorý môže tráviť s rodinou, domácimi miláčikmi a priateľmi. Dokázala urobiť prestávky medzi dávkami na každé dva týždne a potom na mesiac.

Kategórie

Kľúčové slová: hlboký šok, rozštiepený, anjeli, liečenie, tvorenie mieru, negatívna energia, bolesti hlavy, studený vietor

 

Autorka: Julie Geraghty

Preložené z anglického originálu na stránkach Interhomeopathy.org

http://www.interhomeopathy.org/we-were-not-bonded-as-a-family-a-case-of-amethyst

Foto: pixabay.com

 

Zdieľajte ďalej:
Na podobnú tému: