Zápal priedušiek u 12-mesačného dievčatka

Dieťa má vysokú horúčku 39 stupňov C, ktorá trvá už 5 dní. Odmieta piť, je zahlienené a veľa kašle. Má aj nádchu a z nosa mu vytekajú zelené hlieny.  Stav dievčatka zlepšuje studený vzduch. Je trpezlivá, bez problémov sa nechá  vyšetriť, ale pri vyšetrení silno visí na matke. Diagnóza znie: zápal priedušiek. Ošetrujúci lekár  ju  necháva na pozorovanie v nemocnici, aby predišli zápalu pľúc.

 

Dievčatku bola podaná infúzia kvôli začínajúcej dehydratácii. Lekár naordinoval aj nosné kvapky a inhaláciu sterilného roztoku chloridu sodného. Aj keď ide o bakteriálnu infekciu a v krvi dieťaťa je zvýšený počet leukocytov, s podávaním antibiotík čakajú a dieťa pozorujú.  Od homeopatického lekára dostáva dievčatko homeopatikum Pulsatilla 12D, po ktorom sa jeho stav rýchlo zlepšuje. Dievčatko začína piť a na druhý deň mizne teplota a ustupuje aj kašeľ. Antibiotiká neboli potrebné a krátko nato je dievčatko prepustené z nemocnice.

Homeopatia dosahuje pri správnom používaní mimoriadne liečivé účinky. K uzdraveniu využíva vlastné sily organizmu, preto najmä u detí prichádza náprava veľmi rýchlo.

Zdroj: http://www.homoeopathie-online.info/obstruktive-bronchitis/

Preklad: Drahomíra Čamajová

Foto: pixabay.com

 

Zdieľajte ďalej:
Na podobnú tému: