Na vyšetrenie prišlo s mamou päť a pol ročné dievčatko. Problémom je unikanie moču do nohavičiek počas dňa. Keď je zaujatá hrou a počas toho potrebuje ísť na záchod, nejde a potom si cvrkne. Lekári sa vyjadrili, že sa jedná o lenivosť a ďalej problém neriešili. Tento problém vadí skôr matke, pretože nohavičky aj oblečenie cítiť za močom, keď dievčatko príde zo škôlky.

 

Keď sa jej pýtam, nech mi o dievčatku povie niečo viac, hovorí: Je dosť citlivá na oblasť pohlavných orgánov. Vyťahuje si nohavičky alebo si ich sťahuje až ku kolenám, lebo jej vadia. Matka jej preto kúpila o číslo väčšie nohavičky, ale nepomohlo to. Pýtam sa, nech mi o dievčatku povie ešte niečo. „Z ničoho nič si prekríži nôžky, sadne si na bok a začne sa pučiť, celá je pri tom červená a spotená“.

 

POVAHA

„Všetci ju v škôlke chvália, že je dobrá. Niekedy ma hysterický záchvat, keď je niečo zle. Napríklad keď niečo chce a hlavne, keď je hladná. Ak sa jej matka ihneď nevenuje, nedá jej ihneď jedlo, nahnevá sa a začne plakať. Naštartuje ju to až do hystérie. Je veľmi naviazaná na matku. Ani k otcovi nechcela ísť, keď bola menšia. Možno je aj rozmaznaná, ale inak je to kľudné dieťa.“ Pýtam sa, či náhodou nežiarli: „Niekedy ťažšie znáša, keď sa starší syn príde ku mne pomojkať. Vtedy žiarli.“ Keď im mama dáva bozk na dobrú noc, ona musí dostať vždy viac a posledná. Rada papá, ale nie je tučná. Každý druhý deň sľubuje, že sa nepociká (necvrkne si), lebo nechce plienky, ktorými ju matka straší. Je hanblivá. V cudzom prostredí je radšej na rukách u mami. Potrebuje sa rozhliadnuť.

 

JEDLO

Má rada všetko, hlavne bryndzové halušky, párkovú polievku. S vodou nemá problém.

 

PREDPIS

Hyosciamus 30C – 1x denne počas 3 dní

 

 

REAKCIA

Dievčatko si ešte týždeň pár krát cvrklo do nohavičiek, ale už to nebolo tak pravidelne a asi po týždni to úplne ustúpilo. Prešlo päť mesiacov od konzultácie a odvtedy dievčatko nemalo už ani raz problém s únikom moču.

 

Autorka: Lucia Klačková, SAKHom.

 

 

Zdieľajte ďalej:
Na podobnú tému: