Veľké problémy malých chlapcov

V stredu (17.12.2014) mi zavolala priateľka so slovami: Práve idem od našej lekárky, syn ma zapálenú predkožku a vraj mu to mám ísť dať na urológiu nasilu pretiahnuť. Mám však zo zákroku obavy – skúsiš mu pomôcť?

 

16.12.2014 večer spozorované mamkou u 2,5 ročného chlapčeka malé začervenanie pri ústí močovej trubice. Ráno 17.12.2014 opuchnutý celý penis, s červenými fľakmi, trošku teplejšie od zvyšku tela, citlivosť na dotyk. Cikanie bezbolestné. Obvodná lekárka diagnostikovala zápal vzniknutý z prirastenej predkožky a odoslala ich na urológiu so slovami, že na takýto nález už mastička určite nepostačí a bude to potrebné nasilu a následne mastiť.

Mamka sa rozhodla vyskúšať homeopatickú liečbu ešte pred návštevou urológa.

Zistený stav: penis červený až bordovofialový s fľakmi. Na plienke pri rozbalení trochu žltého, hustého, nepuchnúceho výtoku. Citlivosť na dotyk, cez plienku dotyk nevadí. Močenie bezbolestné. Menej pije.

Na základe uvedených príznakov som chlapčekovi vybrala homeopatikum, ktoré užíval prvý deň každú hodinu a nasledujúce dni sa dávka znižovala postupne na 2x a 1x za deň podľa zlepšovania stavu.

17.12.2014

Už poobede je stav lepší, hnis pomaličky vyteká. Kamarátka dostáva inštrukciu prestať liek podávať, len v prípade zhoršenia podať jednorazovo. Vo večerných hodinách došlo k masívnemu vylúčeniu bielej hmoty.

18.12.2014

Už ráno je zlepšenie rapídne, penis má o polovicu normálnejšiu farbu, opuch tiež o 50% menší.

19.12.2014

Kríza je definitívne zažehnaná. Po zápale a hnisaní niet ani stopy – normálna farba, bez výtoku. Citlivosť na dotyk neprítomná, bolesti pri močení sa neobjavili.

Chlapčekovi neboli za celú dobu liečenia podané žiadne mastičky, ani nedošlo k mechanickému narušeniu – mamka bola rada, že sa úľava sa dostavila naozaj rýchlo a nedošlo k traumatizovaniu dieťatka. J

 

Ing. Jana Kováčová

www.homeoprekazdeho.sk

Zdieľajte ďalej:
Na podobnú tému: