Mladá žena má čoskoro priviesť na svet svoje prvé dieťa a veľmi sa teší. No na druhej strane sa aj veľmi obáva bolesti počas pôrodu. Mávala totiž veľmi silné menštruačné bolesti, ktoré boli ako pôrodné bolesti, preto očakávala aj veľmi bolestivý pôrod. Pre istotu si zabezpečila aj epidurálnu anestéziu, i keď najradšej by sa jej vyhla.

 

 

Okrem toho má strach z zo smrti, z dlhodobej choroby, z rakoviny, pretože v dôsledku nich človek trpí. Obáva sa aj samoty, potrebuje oporu, chce, aby mala niekoho, kto sa k nej vždy vráti.

Občas máva depresívne nálady a úzkosti. Nepije alkohol lebo sa bojí, že by sa mohla stať závislá.

Je veľmi poriadkumilovná, musí mať všetko nalinkované, chce mať veci pod kontrolou. Potreba kontroly súvisí aj s tým, že si robieva týždenný plán a snaží sa ho dodržať. Ak nestíha, je nervózna. Je perfekcionistka, až má strach z toho, či to nie je chorobné. Premýšľa ako veci zdokonaľovať, ako niečo urobiť čo najlepšie, najefektívnejšie, najdokonalejšie. Už ako dieťa sa snažila, aby bol byt usporiadaný, všetko logicky zaradené.

Niekedy sa pristihne, že je k ľuďom sebecká, chce robiť veci vo svoj prospech. Chce, aby boli veci podľa nej, inak je nespokojná.

Vadia jej ľudia, ktorí si nevážia prírodu alebo dokonca týrajú zvieratá. Vždy mala doma zvieratká. Má k nim úzky vzťah, snaží sa im pomáhať, napr. zranené mačiatko zoberie k veterinárovi alebo domov.

Zle znášala, ak ju niekto ponižoval, vtedy si na chvíľu prestávala veriť v samú seba.

Stráži si náklady a je sporovlivá, obáva sa nedostatku peňazí.

 

Analýza

Hľadáme homeopatický liek, ktorý má v obraze silné menštruačné bolesti, no zároveň je to človek, ktorý je puntičkár a perfekcionista, chce mať udalosti vo svojom živote pod kontrolou. Jej potreba mať veci usporiadane a obava, že by sa tieto udalosti mohli odvíjať inak, než si naplánovala vedie k zameraniu na seba, čo niekedy vyúsťuje až do sebeckosti. Nemá rada, ak jej niekto odporuje, pretože iné názory by mohli ohroziť jej nalinkovaný systém. Súčasne má strach z chorôb a z bolesti. Výrazný je aj strach z opustenia a strach z nedostatku financií.

 

Predpísaný liek: Arsenicum album

 

V odbornej literatúre sa o obraze homeopatického lieku Arsenicum album okrem iného píše:

 

„Arsenicum je jeden z veľmi poriadkumilovných liekov. … Má stálu potrebu kontroly, potom sa cíti bezpečnejšie. Arsenicum až obsesívne plánuje.“

(Klíčové a potvrzujíci symptómy homeopatické materie mediky, Roger Morrison)

V obraze Arzenika je tiež strach z chudoby, úzkosť o zdravie, strach z rakoviny a bolesti, strach z opustenia. V tomto homeopatickom lieku je taktiež výrazná bolestivá menštruácia (dysmenorrhea).

 

Táto mladá žena bola s účinkom hom. lieku veľmi spokojná a po pôrode mi napísala:

„Pôrod prebehol perfektne, každý deň by som išla rodiť…vtipkovala som s lekármi, priateľovi som nastavovala telefón medzi kontrakciami. Takže si myslím, že homeopatiká zabrali veľmi dobre. Mám naozaj krásny zážitok z pôrodu…takže naozaj ďakujem.

 

Rastislav Podivinský, BSBA, SAKHom.

www.homeopatiatrencin.sk

 

Zdieľajte ďalej:
Na podobnú tému: