Kontaktovala ma mama dievčatka, ktoré malo už niekoľko dní bolesti v ústnej dutine. Z rozhovoru vyplynulo, že má asi týždeň zapálené ďasná. Podnebie bolo opuchnuté, jazyk bol pri koreni sfarbený žlto-bielo. Ďasná boli výraznej červenej farby a rozkrvácali sa pri bežnom dotyku. Dievčatko prakticky nejedlo, dokázalo len oblizovať niektoré kašovité potraviny.

 

Bolesť v ústach opísalo ako pichavú. Vyhovovalo jej ležať. Na moju kontrolnú otázku, či sa zmenil pach z úst, mama potvrdila, že je oveľa viac zapáchajúci než bežne. Odporučila som MERCURIUS SOLUBILIS v nižšej potencii s dávkovaním, ktoré sa bude prispôsobovať stavu dievčatka.

Mame dievčatka sa ešte v ten deň (piatok) podarilo homeopatikum zohnať a podávala dcérke 1 globulku za hodinu až pokým išla spať. Na druhý deň (sobota) podávala 1 globulku každé dve hodiny.
Napísala mi: „Na obed sa jej výrazne uľavilo…a prišlo to tak razom, žeby potom jedla aj klince, dostala veľký hlad a aj sa napapala, čo sa jej pred tým nedalo…. Teší ma, že ponúkate takúto pomoc, rýchlu a na prírodnej báze. Homeopatii verím už roky, len som taký samouk, tak nie vždy trafím do čierneho.“
Mama ešte na doliečenie podala postupne 3 globulky počas nedele.

 

Mercurius solubilis je pekným príkladom toho, že ak sa východzia látka, v tomto prípade ortuť, homeopaticky upraví, stratí svoj toxický charakter a môže, v prípade, že pokrýva symptómy ťažkostí, naplno rozvinúť svoj terapeutický potenciál.

Ing. Zuzana Králová, SAKHom.

www.homeopaticky.sk

Zdieľajte ďalej:
Na podobnú tému: