Mladá žena, tridsiatnička, mamička dvoch malých detí, prichádza s ťažkosťami v podobe nepríjemnej, každoročne sa opakujúcej sennej nádchy. Problémy má už odmalička. Začali, keď mala 2 – 3 roky. Senná nádcha sa prejavovala typickými symptómami, najmä citlivými, začervenanými očami, kýchaním a výdatným výtokom z nosa. Isté zlepšenie prinieslo obdobie, keď študovala na strednej škole. Vtedy vysadila zo stravy cukor a všimla si, že alergické prejavy boli slabšie.

 

Ťažkosti sa opäť zhoršili počas štúdia na vysokej škole. Štúdium ju stresovalo, chcela splniť očakávania učiteľov a tiež svoje vlastné na 100%. Nepúšťala sa do vecí, pri ktorých hrozilo, že by ich nespravila perfektne. Nemá rada kritiku a snaží sa jej vyhnúť. Možno aj preto nerada šoféruje. Má pocit, že to musí od začiatku vedieť  dokonale. Ak má šoférovať, cíti zovretie na hrudi a najmä v žalúdku.

Téma kritiky a precitlivelosti na ňu sa v jej životnom príbehu objavuje neustále. Všetci v jej rodine sú rovnako kritickí a súčasne na kritiku citlivo reagujú. Aj jeden z bývalých partnerov ju neustále kritizoval.

Je tvorivá, rada vymýšľa nové veci. Vytvorila viaceré úspešné webové stránky. Má blízko k rastlinám, najmä tým bez kvetov. Rada pracuje na záhrade, miluje lesy. Ako dieťa mala sen, ktorý si dodnes pamätá. Snívalo sa jej, že je v archíve a má prístup ku všetkým informáciám. Vedieť je pre ňu veľmi dôležité. „Ja som filozof, potrebujem si niečo študovať.“

Od detstva sa bála tmy. Vlastne sa jej bojí stále, len si to už vie racionalizovať. Má rada spoločnosť iných ľudí, kolektív je pre ňu dôležitý.

Na prejavy alergickej nádchy (reagovala najmä na jarné trávy, liesku, brezu a topoľ) užívala dlhoročne, už od základnej školy, antihistaminiká. Počas štúdia absolvovala aj liečbu desenzibilizáciou, avšak bez želaného efektu.

Napriek blízkemu vzťahu mladej ženy k rastlinám a faktu, že na niektoré z nich reaguje alergicky, rozhodla som sa pre iný druh homeopatika, nozódu Carcinosinum. Téma kritiky a snaha robiť veci dokonale bola v jej prípade neprehliadnuteľná. O to viac, že ju intenzívne vnímala aj u iných členov rodiny. V takýchto prípadoch siahnem zvyčajne najskôr po nozóde. Úprimne, očakávala som, že prelieči istú dôležitú vrstvu a ďalšímhomeopatikom bude niektoré z rastlinnej ríše. Nateraz však nie je potrebné. Po užití odporučenej dávky Carcinosina 200CH nastalo v priebehu zopár týždňov výrazné zlepšenie. Jej vlastnými slovami si odvtedy (konzultácia bola v apríli 2016, článok píšem v septembri 2016 bezprostredne po spoločnom telefonickom rozhovore) „asi dvakrát kýchla“ a to bolo všetko. Po dlhých rokoch užívania antihistaminík, prežila leto bez liekov a v milovanej prírode.  My homeopati sa zvykneme pýtať o koľko percent sa zmiernili fyzické ťažkosti, resp. sa zlepšila kvalita života. V prípade mladej ženy to bolo, jej slovami, 98%. Zaujímavá bola aj zmena jej postoja k šoférovaniu. Je uvoľnenejšia, častejšie šoféruje, chvíľami si ho dokáže aj užiť.

Potešilo ma, keď mi navrhla, aby som o jej prípade napísala článok. Je fanúšikom homeopatie a rada inšpiruje niekoho s podobnými ťažkosťami.

Ešte doplním, že Carcinosinum nie je paušálnym liekom pre prejavy alergickej nádchy. O výbere toho najvhodnejšieho odporúčam poradiť sa s klasickým homeopatom.

Ing. Zuzana Králová, SAKHom.

www.homeopaticky.sk

 

Foto: pixabay.com

Zdieľajte ďalej:
Na podobnú tému: