MAGICPILLS Tajomstvo homeopatie – takýto je skutočný život s homeopatiou

Kanadský dokumentárny film Anandy More pútavým spôsobom odkrýva pravdu o homeopatii. Zavedie vás do sveta skeptikov, homeopatov, ktorých práca je stále znevažovaná či skutočných príbehov pacientov. Ak už máte dosť skreslených informácií, tak tento film je určený pre vás.

Ľudia už od nepamäti mali strach z neznámeho a to, čomu nerozumeli, odmietali. Dôkazom je i zatracovaná homeopatia, ktorú moderná veda nedokáže vysvetliť. Napriek tomu už 200 rokov existuje. A pomáha. Potvrdzujú to početné štúdie, ktoré sú úmyselne utajované a neprávom zosmiešňované.

Skrytá pravda o homeopatii

Kanadský dokumentárny film MAGICPILLS Tajomstvo homeopatie umožňuje spoznať neskreslené informácie o druhom najpoužívanejšom systéme liečby vo svete.  Bol vytvorený preto, aby predstavil lekárov, vedcov a zdravotníkov, ktorých práca je pred verejnosťou skrytá, neoprávnene zdiskreditovaná a umlčaná v mene skepticizmu a ochrany verejnosti.

Autorka snímky, filmárka a homeopatka Ananda More vo filme odkrýva početné mediálne kampane namierené proti homeopatii. Odhaľuje, či je homeopatia skutočne vedecky podložená a účinná, alebo je to len placebo, ktoré ohrozuje životy pacientov.

Homeopatiká pomáhajú liečiť závažné ochorenia

Vďaka filmu sa dozviete, ako sa homeopatia používa na liečbu rakoviny v Indii, ako pomáha pri antiretrovírusovej liečbe HIV / AIDS v Afrike a tiež zabraňuje bežným epidémiám na Kube. Režisérka v ňom navštívi a pozhovára sa aj s vedcami v univerzitných laboratóriách, kde najnovšie experimenty znova ukazujú, že veda možno nevie vždy vysvetliť, ako príroda funguje.

Nie je to len magická pilulka

Homeopatia môže ponúknuť hlboko pôsobiacu a šetrnú alternatívu v porovnaní s konvenčnou medicínou, ktorá sa často spolieha na toxické metódy. Tie niekedy môžu mať nezvratné alebo život ohrozujúce vedľajšie účinky.

More na záver filmu navštívi Švajčiarsko, ktoré je homeopatii naklonené. Odhalí, ako sú v konečnom dôsledku politikou podporujúcou dlhodobú liečbu a následné zisky, najviac postihnutí samotní ľudia.

Koniec skresleným informáciám

Vo filme sa okrem iných objavia skeptici ako James Randi, Dr. Joe Schwartz, vedci ako Dr. Iris Bell, Dr. Gustavo Bracho, homeopati ako napríklad Dr. Peter Fisher alebo Camilla a Jeremy Sherr, lekári, pacienti a ich názory a skúsenosti. „Nesnažíme sa bojovať proti bežnej medicíne, ale iba ukázať, že homeopatia je veľmi užitočná pomoc,“ hovorí homeopat s tridsaťročnými skúsenosťami Jeremy Sherr. „Ak by som si nemyslela, že homeopatia je úžasná a pomáha ľuďom, nerobila by som to už 20 rokov a nevystavovala by som sa dobrovoľne posmeškom,“ dodáva jeho manželka Camilla.

Odmietate homeopatiu, alebo s ňou naopak máte pozitívne skúsenosti? Alebo len jednoducho hľadáte alternatívne riešenie, keďže máte pocit, že súčasný zdravotný systém nefunguje? Či už patríte do niektorej zo skupín, film MAGICPILLS stojí za vzhliadnutie. Názor si už vytvorte sami.

Zdroj: iSita

Autorka: Milota Mezeiová

Zdieľajte ďalej:
Na podobnú tému: