Featured Video Play Icon

Len jedna kvapka: História. Záhada. Kontroverznosť.

Premietanie sa uskutoční dňa 7. apríla 2017 o 18.30 hod. na Ekonomickej univerzite v Bratislave

Premietanie sponzoruje Slovenská komora homeopatov o.z.

Vstup voľný

 

Homeopatia je špecifický systém liečby, ktorý využíva minimálne dávky vysoko zriedených látok s cieľom stimulovať organizmus k tomu, aby sa sám vyliečil.

 

Just one dropPre mnohých je homeopatia neprijateľná. Majú pocit, že ide iba o placebo efekt alebo dokonca, že ide o podvod či šarlatánstvo. A to napriek tomu, že homeopatiu používajú už vyše 200 rokov milióny ľudí na celom svete. Film Len jed
na kvapka
si nekladie za cieľ dokázať či homeopatia funguje alebo nefunguje. Snaží sa poskytnúť priestor homeopatii, ktorej sa už vyše 200 rokov vysmievajú a znevažujú ju. Film otvára túto kontroverznú tému a snaží sa rozptýliť povery a klamlivé predstavy o tomto výnimočnom liečebnom systéme.

 

Film prináša informácie pre tých, ktorí trpia chronickými ochoreniami, pre matky s malými deťmi, pre tých, ktorí majú rodičov v pokročilom veku a pre ľudí, ktorí sú frustrovaní z konvenčnej medicíny.

 

Len jedna kvapka nie je film určený len pre zástancov homeopatie. Film dáva priestor aj skeptikom, ktorí mohli prezentovať svoje názory a otázky. Producentka a režisérka filmu Laurel Chitel tvrdí, že „film naštartuje otázky, vyburcuje emócie a podnieti diskusiu. Dúfam, že vyvolá diskusiu a pomôže preklenúť komunikačnú bariéru medzi konvenčnou medicínou a  homeopatiou.“

 

 

 

PRÍBEHY

  • Keď malému Lucasovi diagnostikovali autizmus, jeho rodičia sa rozhodli pátrať po možnostiach liečby. Potom, čo im konvenčná medicína neposkytla dostačujúce možnosti, obrátili sa k homeopatii.
  • Filmárka z New Yorku natočí samú seba a zachytáva vlastný príbeh o potencionálne smrteľnej nákaze supermikróbami MRSA.
  • V súčasnom Anglicku je homeopatia súčasťou zdravotníctva vyše polstoročia. Skeptici ale agresívne lobujú, aby homeopatiu navždy umlčali.
  • Inde v Londýne, vedci Alex Tournier a Rachel Roberts  vedú Inštitút pre výskum v homeopatii (Homeopathy Research Institute). Bol založený kvôli potrebe prísneho vedeckého výskumu  fungovania homeopatie.
  • V Austrálii veľká vládna agentúra posúdila účinnosť homeopatie. V roku  2015 uverejnili výsledok svojho skúmania: „Neexistujú spoľahlivé dôkazy, že homeopatia funguje.” Gerry Dendrinos,  homeopat a bývalý vládny zamestnanec  má podozrenie, že prieskum bol  chybný a tak začína vlastné pátranie, aby odkryl pravdu.
  • V Indii sa zoznamujeme s integráciou homeopatie a konvenčnej medicíny v nemocniciach.
  • V Amerike prebádame málo známu históriu, keď USA bolo jedným zo svetových  lídrov v oblasti homeopatie.

Vo filme sa striedajú vyjadrenia z oboch táborov: oduševnené výpovede pacientov a rovnako vášnivé komentáre kritikov. Film neposkytuje definitívne odpovede, ale necháva divákov lepšie informovaných a pripravených na vlastné rozhodnutie.

O  FILMÁRKE : REŽISÉRKA/PRODUCENTKA Laurel Chiten (Blind Dog Films)  kritizuje a  ovplyvňuje spoločenské javy už 25 rokov. Tie známejšie z jej filmov boli premietané na filmových festivaloch v rôznych krajinách sveta; na univerzitách a lekárskych fakultách; získala množstvo ocenení; bola nominovaná na cenu Emmy. Jej predchádzajúce filmy získali uznanie a  rešpekt zo strany lekárov, výskumníkov a inštitúcií vrátane Harvard Medical School, UCLA, MIT a Harvard University.

Medzi jej filmy patria: Twisted (©2006) T ouched (©2003 ) The Jew in the Lotus (©1998) Twitch and Shout (© 1994) Emmy nominated. Reconnected (© 2011), My Travels  with Oliver (© 2016)

Jej filmárskym zámerom je ľudí zabávať a zároveň vzdelávať.

 

KONTAKT :

Web: www.justonedropfilm.com

e-mail: justonedropfilm@gmail.com

FB: https://www.facebook.com/Just-One-Drop-a-documentary-film-about-homeopathy-199053957386/

Twitter: @homeopathyfilm

justonedropfilm.

Zdieľajte ďalej:
Na podobnú tému: