Homeopatické lieky poškodené žiarením mobilných telefónov a mikrovlnných rúr

Verili by ste? Žubrienky nielen že ukázali vedcom, že homeopatia naozaj funguje, ale zároveň poskytli informáciu, ako udržať homeopatiká v bezpečí.

 

Vedci v dvoch rozličných krajinách testovali homeopaticky pripravený tyroxín, hormón ovplyvňujúci metabolizmus na žubrienkach, ktoré umelo stimulovali chemickým tyroxínom. Jedince, ktorým bol do vody pridaný potencovaný tyroxín nerástli tak rýchlo, ako tie žubrienky, ktorým bolo podané placebo vo forme čistej vody. Inými slovami, potencovaný hormón zrušil stimulačné účinky chemického ekvivalentu.

Pre tých, ktorí na vlastnej koži zažili účinok homeopatických liekov, nie sú výsledky tejto štúdie žiadnym prekvapením. Napriek tomu, že sa pod mikroskopom javia homeopatiká ako molekuly vody, alkoholu a cukru, dokáže ich energetický charakter prinavrátiť zdravie v prípade, keď sa aplikuje základný zákon homeopatickej liečby „podobné sa lieči podobným“.

Horeuvedené pokusy boli opakované šesťkrát v dvoch rozličných krajinách, pričom výsledky boli rovnaké.

Skutočne zaujímavou časťou experimentu je rozhodnutie vedcov preskúmať vplyv rozličných elektromagnetických polí na homeopatiká.

V minulosti sa tradovalo, že látky ako káva, mentol a gáfor môžu antidotovať lieky u citlivých ľudí. Znečistenie elektromagnetickým žiarením je relatívne novým fenoménom s neistým vplyvom na účinnosť. Na základe tejto informácie sa vedci rozhodli vystaviť potencovaný tyroxín žiareniu mobilných telefónov, röntgenom na letiskách, snímačom čiarových kódov a mikrovlnných rúr. Cieľom bolo zistiť, či bude mať homeopatikum aj naďalej vplyv na žubrienky.

Výsledok? Podľa všetkého je bezpečné absolvovať kontrolu na letisku ako aj skenovať čiarové kódy. Potencovaná látka fungovala aj po vystavení týmto žiareniam.

Žiarenie mobilného telefónu – vzdialeného hoci aj 25 cm od pripravenej látky – zničilo energetický aspekt potencovaného tyroxínu – už viac nebol schopný spomaliť rýchlosť rastu žubrienok. Táto informácia je zrejme dôležitá pre tých z nás, ktorí radi nosia homeopatiká v taške spolu s mobilným telefónom – môžu byť znehodnotené.

Staršie modely mikrovlniek s vysokou mierou úniku vĺn taktiež zrušili účinok lieku. Nanešťastie, štúdia sa nezamerala na vplyvy modernejších typov spomínaných zariadení.

V skutočnosti môžeme byť vďační malým žubrienkam. Popri skutočnosti, že stimuláciou chemickým tyroxínom a následnou aplikáciou potencovaného tyroxínu dokázali schopnosť homeopatika „odstimulovať“ ich, taktiež nám jasne poskytli hodnotnú informáciu v zmysle – za žiadnych okolností nepripravujte homeopatiká v mikrovlnke!

Zdroje:

Weber S, Endler PC, Welles SU et al. The effect of homeopathically prepared thyroxine on highland frogs. Homeopathy, Volume 97, Issue 3, July 2008, Page 165

http://homeopathyplus.com/tadpole-research/

Preklad: Ing. Jana Kováčová

Foto: pixabay.com

 

Zdieľajte ďalej:
Na podobnú tému: