Muriatic acid: gastroezofagálny reflux u novorodenca

Dieťatko narodené 26. novembra 2007 ako tretie dieťa v rodine, bez závažných zdravotných problémov. Pôrod  dlhý a bolestivý, kontrakcie  trvali 18 hodín, bolesti v krížoch, bez epidurálky. Pôrodná hmotnosť 3470 g. 
Už od začiatku mama zaznamenala, že niečo nie je v poriadku: pretrvávajúce koliky, krátke epizódy cyanóz a hypotermia. Lekár predpokladal, že to môže byť alergia na mlieko a presvedčil matku, aby dojčila. Dieťa bolo pod lekárskym dohľadom niekoľko dní.

 


Dieťatko prepustili z nemocnice na ôsmy deň, klinicky sa všetko zdalo byť v poriadku.

Na ďalší deň sa u dieťatka náhle objavila vážna cyanóza, vyvrátilo očká a prestalo dýchať. Znova sa rozdýchalo až po tom, ako ho matka stimulovala. Kým dieťatko hospitalizovali, zopakovali sa u neho dve takéto epizódy.Bol mu podaný kyslík a monitorovali jeho srdiečko. 

V krátkom čase sa zistilo, že kardiovaskulárne testy u dieťatka boli v poriadku, ale na röntgene sa objavil gastroezofagálny reflux.

Dieťatku boli podané antacidá a bolo udržiavané vo vzpriamenej polohe. Akonáhle sa pokúsili dať ho do ležiacej polohy, objavil sa masívny reflux, aj napriek alopatickej liečbe. Po konzultácii s pediatrom sa ten vyjadril, že žiadne zásahy nie sú vhodné, kým dieťatko nenadobudne určitú telesnú hmotnosť. 

Avšak, aj napriek liečbe, sa dieťatko skrúca v bolestiach a má občasné epizódy cyanóz. situácia prinútila rodičov kontaktovať homeopata , ktorý predpísal Asa feotidu, Argentum nitricum, Nitricum acidum, Arsenicum album a Conium maculatum, žiadne zo spomenutých homeopatík nemalo výrazný účinok.

O tri týždne neskôr dieťa stále neprospieva a je stále hospitalizované. Rodičia žiadajú a prevoz dieťatka do mojej ordinácie, ale pediater to odmietol s konštatovaním, že ide o čisto fyzickú záležitosť a vyrieši to len chirurgický zákrok. Pediater mi telefonicky vysvetlil svoj postoj.

21. decembra 2007 ma rodičia navštívili, bez prítomnosti dcérky.

Moja prvá otázka bola: „Povedzte mi o svojom tehotenstve?“

Matka potom mi hovorí, že jej hlavnou starosťou počas tehotenstva bola jej vlastná matka, ktorá bola v záverečnej fáze rakoviny, ktorá sa rozšírila po celom tele. V priebehu celého tehotenstva jej matka hovorievala: „Musím vydržať, aby som raz mohla vidieť toto dieťa!“

Na poličke v pracovni mám Hahnemannovu  Materiu Mediku, preklad zo začiatku 19. storočia. Už som v minulosti po nej siahol pri prípade Muiriaticum acidum a našiel som tu zaujímavý odkaz: „Štvrtú noc sen, že moja matka zomiera“. Tento odkaz o smrti matky, nie je uvedený ani v Kentovom repertóriu, kde možno nájsť len rubriku „sen, smrť, o príbuzných“. 

Analýza

Počas tehotenstva sa matka obávala, že by jej matka mohla zomrieť a tak sa dostala do stavu „Muriaticum acidum“. Následkom toho porodila dieťatko trpiace refluxom s tvorbou kyseliny chlorovodíkovej, ktoré následne potrebovalo homeopatický liek vyrobený z tejto kyseliny.

Predpis

Predpísal som homeopatický liek Muriaticum acidum vo vzostupných dávkach: 15, 18, 24, 30CH, matka užila jednu dávku denne, ktorá sa pri dojčení cez materské mlieko dostala k dieťatku.

Kontrola

Situácia sa zlepšuje veľmi rýchlo: o tri dni neskôr, dieťa už nemalo epizódy cyanóz, je schopné ležať a je prepustené z nemocnice.
Kontrolujem dieťatko každé tri mesiace, nevyskytol  sa žiaden problém. Alopatická liečba bola ukončená v prvom mesiaci a o šesť mesiacov neskôr je dieťatko zdravé, s hmotnosťou 6950 g.

Záver

Homeopatická liečba môže byť veľmi efektívna, a to aj v prípadoch, ktoré sú považované za čisto fyzické. Ak chcete predpísať presný liek pre novorodenca, pýtajte sa matky na priebeh jej tehotenstva. Ak poznáme obraz homeopatika a vieme precítiť podstatu problému, pomôže nám to dostať sa priamo k jadru problému.

Prípad uverejnil internetový homeopatický časopis Interhomeopathy v čísle júl/august 2010.

Autor: Didier Grandgeorge

Preklad: PhDr. Daniela Dubajová, SAKHom.

Literatúra:

Grandgeorge Didier: The Spirit of homeopathic medicine, 2005
Hahnemann S: Chronic diseases, tr. A. J. L. Jourdain, 2. vydanie, tlač: J. B. Baillere 1846 Paris

Kategórie:

Kľúčové slová: gastroezofagálny reflux, tehotenstvo, cyanóza, sen o smrti matky
Homeopatický liek: Muriaticum acidum

 

Foto: pixabay.com

Na podobnú tému: