Pozývame vás na seminár s nórskym homeopatom Andreasom Bjőrndalom, ktorý vyučuje archetypálny, miazmatický a rodinný prístup k homeopatii. Je považovaný za inšpirujúceho rečníka so schopnosťou ľahko
pochopiť zložité témy.

Andreas N. Bjørndal pracuje ako homeopat už od roku 1981. Okrem toho je riaditeľom Nórskej akadémie pre naturálnu medicínu – NAN (Norwegian Academy of Natural Medicine), kde od roku 1987 vyučuje.
Absolvoval postgraduálne semináre s mnohými medzinárodnými lektormi a získal magisterský titul v oblasti homeopatie. Andreas podporuje homeopatiu prostredníctvom politickej práce, zlepšovania  vzdelávanie, publikovaním článkov aj účasťou na diskusiách v televízii.

Na základe dlhoročnej praxe vyvinul:

  • systematický koherentný model s 9 miazmami
  • kvalitatívnu tematickú analýzu
  • klasifikáciu pacientov podľa archetypálnych typológií
  • archetypálnu kapitolu mysle pre repertórium
  • nový podrobný súbor kritérií na hodnotenie životnej sily
  • jednotný model hodnotenia smeru liečby, aktualizáciou skorších prác

Okrem homeopatie študoval semiológiu starých kultúr a ich medicínske systémy, najmä to, ako súviseli s ich svetonázorom, konceptualizáciou a tvorbou symbolov. Študoval najmä tradičnú čínsku medicínu, kabalu a egyptológiu. Hľadanie semiológie, abecedy pojmov, využil pri svojej snahe o jednotnú homeopatiu.

Archetypy a homeopatia

Na tomto seminári vás naučí Andreas N. Bjørndal rôzne prístupy k archetypom, princípom archetypálnych kategórií a úplnú prezentáciu siedmich hlavných archetypov. Archetypy sú niečo, čo používame neustále, bez toho, aby sme o tom vedeli. Ak by ste žili v kultúre, ktorá by mohla hovoriť, ale nepozná písanie, objavovanie možnosti písania by uľahčilo veľa vecí. Rovnakým spôsobom sú archetypy písmená za našim myslením, za našimi pojmami, za spôsobmi, akými popisujeme lieky a pacientov. Teraz sa môžete naučiť jazyk vhodný pre všetky systémy v homeopatii.

Andreas Bjorndal

Keď sa naučíte archetypy, vnímanie, premýšľanie, analýza a pochopenie sa stáva oveľa jednoduchším. Dozviete sa, ako to aplikovať pri vnímaní klienta, ako odlíšiť lieky a nájsť presné similimum. Použitie archetypálneho prístupu výrazne zlepší vaše zručnosti diferenciácie, ako aj uľahčí hľadanie hlavnej témy pacientov a liekov. Budete vedieť ľahko vybrať správne a vylúčiť nesprávne lieky pri akejkoľvek repertorizácii.

Organizáčné údaje

Miesto konania: Ekonomická univerzita (Dolnozemská 1, 852 35 Bratislava).

Z hotela Aston sa tam dostanete autobusom 98, ktorý ide cez Bajkalskú ulicu. Vystúpte na prvej zastávke za mostom cez Dunaj. Na opačnej strane cesty ako je zastávka je Ekonomická univerzita.

Prihlášky na seminár: petrociova@gmail.com Mobil: 0948 127 733


Časový plán

Piatok 8. 11. 2019 registrácia od 11:00 do 12.00, prednášky sa začnú od 12:00 a budú pokračovať do 18:30, bez prestávky na obed.
Sobota 9. 11. 2019 9:00 – 13:00, obed od 13:00 do 14:30, prednášky od 14:30 do 18:30 s kratšou prestávkou
Nedeľa 10. 11. 2019 9:00 do 14:00, dve kratšie prestávky, bez pauzy na obed.

Poplatok za seminár

3-dňový seminár: 100,- EUR.

Študenti ročníkov 1.- 4. SAKH a členovia SKH majú zľavu 10 €.
Študenti SAKH majú vstup aj na základe semestrálnych platieb.

Ubytovanie

Hotel Aston, www.hotelaston.sk, odporúčame tento kvalitný 4 hviezdičkový hotel, kt. sa nachádza hneď vedľa budovy COOP Produkt, v kt. sú základné semináre. V piatok, sobotu a nedeľu je nižšia cena 45 € (bez raňajok a parkovania, je to cena za izbu, je jedno, či bude ubytovaná 1 alebo 2 osoby) alebo 55 € na jedného (už aj s raňajkami (12€) a parkovaním (12€). Aby ste dostali tieto ceny, musíte sa odvolať na moje meno – Dr. Vladimír Petroci alebo našu firmu – PETROCI s.r.o., pretože máme dohodu s hotelom). Od pondelka do štvrtku je naša znížená cena cena bez raňajok a parkovania 65 € za izbu. 

Slovenská zdravotnícka univerzita na Kramároch, Limbová ulica (oproti Fakultnej nemocnici) – http://www.szu.sk/index.php?id=156 – kontakt pani Fančová: 02/59370 684, Jana Penevová tel.: 02/59370 672. Ceny: 12 – 30 €, podľa typu izby a obsadenosti 1 alebo 2 ľuďmi. Odporúčame pozrieť si cenník na vyššie uvedenom linku. (Samozrejme, náš seminár nie je oficiálna akcia SZU.)

Ďalšie informácie získate na stránke:

https://www.akademiahomeopatie.sk/event/andreas-bjorndal-archetypy-v-homeopatii/

Zdieľajte ďalej:
Na podobnú tému: