Francúzsky virológ Dr. Luc Montagnier na stretnutí držiteľov Nobelových cien a ďalších 700 vedcov, v nemeckom Lindau v júli 2010 šokoval, keď predložil novú metódu pre detekciu vírusových infekcií, ktorá je veľmi blízka základným princípom homeopatie.

Laureát Nobelovej ceny z roku 2008, ktorý objavil súvislosť medzi HIV a AIDS, tvrdil, že homeopatia by mohla mať pevné vedecké základy.

 

Montagnier na konferencii tvrdil, že roztoky obsahujúce DNA patogénnych baktérií a vírusov, vrátane HIV, „môžu emitovať rádiové vlny nízkej frekvencie“, ktoré spôsobujú, že molekuly okolitej vody sa usporiadajú do „nanoštruktúr“. Molekuly vody, povedal, môžu tiež emitovať rádiové vlny.
Tvrdil, že voda si môže takéto vlastnosti zachovať dokonca i potom, čo sú pôvodné roztoky silne nariedené, až do takej miery, kde pôvodná DNA v podstate zmizne. Takýmto spôsobom, tvrdil, si voda zachová „spomienky“ na látky, s ktorými bola v kontakte – a lekári môžu tieto emisie použiť pre detekciu chorôb.

Pre laika to môže znieť nejasne. Pre vedca je to silne provokujúce kvôli podobnosti princípov, na ktorých stojí homeopatia.

Homeopatické lieky fungujú na princípe, že napr. toxické látky užívané v nepatrnom množstve vyliečia rovnaké symptómy, ktoré by spôsobili, pokiaľ by boli brané vo veľkom množstve.

Rastúce obavy lekárov – nehomeopatov súvisia s rastúcou popularitou homeopatie. K užívateľom homeopatie patrí aj anglická kráľovná a David Backham.

Cristal Sumner z Britskej homeopatickej asociácie povedala, že Montagneirova práca poskytla homeopatii „skutočný étos“.

Zdroj: http://www.theaustralian.com.au/news/health-science/nobel-laureate-gives-homeopathy-a-boost/story-e6frg8y6-1225887772305

 

Zdieľajte ďalej:
Na podobnú tému: