Tri krátke príbehy zo života

Príbeh prvý: pred mnohými rokmi som dlhé mesiace trpela vypadávaním vlasov, rozpadávali sa mi nechty, pokožka dostala prapodivný sivý odtieň s roztrúsenými fľakmi. Pobehala som lekárov, bezvýsledne.

 

Neboli ešte počítače a tak som bola nútená klepať do písacieho stroja, s bolesťami prstov. Až si ma vzala do parády lekárka-homeopatka.Po repertorizácii sa na mňa cez stôl s údivom pozrela a hovorí: to je nejaké divné, vychádza mi to na nadmerné množstvo hliníka v tele, to sa mi nezdá. Ach jaj, desiatky rokov som brala kvôli úpornému žalúdočnému vredu antacída, tie sú väčšinou na báze hliníka. Kto vie, ten vie, že sa takto zakladajú hliníkové plaky na budúceho Alzheimera. Po podaní homeo sa mi po niekoľkých dňoch začali hojiť ruky, do tváre sa mi vrátila zdravšia farba a život bol zasa krajší. To bol môj prvý praktický dotyk s homeopatiou.

Príbeh druhý: moja fena po nakrytí a túžobnom očakávaní bábätiek asi v polovici gravidity začala mať čudné príznaky. Celé to postupovalo veľmi rýchlo a skončilo to chirurgiou – pyometra, brucho plné hnisu, byt zapáchal tým charakteristickým sladko-hnilobným pachom. Lekár ma upozornil na riziká až po možnosť fatálneho konca. Siahla som po homeo, aby sa zastavil či zmiernil onen hnisavý proces v tele a fena žila svoj život do vysokého veku. Po niekoľkých hodinách začala menej zapáchať, až to ustalo, rýchlo sa zotavila a toto sa opakovalo aj u feny mojej kamarátky s veľmi podobným priebehom. Brala síce antibiotiká, ale po podaní homeo sa proces úzdravy očividne zrýchlil.

Príbeh tretí:moja vtedy vyše 80-ročná mama spadla a nešťastne si zlomila ruku v zápästí. Operácia, klin, rehabilitácie a podľa lekára aj vzhľadom na vek neistá prognóza hojenia. Rtg kontrola po 3 týždňoch: neuveriteľne pekne sa Vám to hojí. Verím, že aj zásluhou homeo, ktoré mama (na rozdiel od iných liekov) poctivo brala. Zámerne ani v jednom prípade nepíšem názvy liekov, ale príbehy vymyslené nie sú.

Eva Fischerová

Zdieľajte ďalej:
Na podobnú tému: