Tajomstvo homeopatie – dokumentárny film

Pozývame Vás na premietanie nového kanadského filmu o homeopatii.

Tajomstvo homeopatie

Nový dokumentárny film, ktorý Vás vezme do sveta homeopatie a do sveta skeptikov, ale najmä, ukáže každodenný život s homeopatiou a tiež skúsenosti pacientov.

Premietanie sa uskutoční dňa 3. novembra 2017 o 18.30 hod. v aule Ekonomickej univerzity v Bratislave

Premietanie sponzoruje Slovenská komora homeopatov o.z.

Vstup voľný


O filme

Náš súčasný zdravotný systém nefunguje. Zameriava sa viac na zisk a chorobu ako na ľudí a zdravie. Nevie efektívne liečiť chronické ochorenia a mnohé terapie a postupy majú vedľajšie účinky, ktoré môžu byť ešte závažnejšie než samotné ochorenie, ktoré nimi malo byť liečené.   

 

Trailer k filmu: https://www.youtube.com/watch?v=4xgjdF44K1w&feature=youtu.be

Jednou z cenovo príjateľnejších a účinnejších metód liečby by mohla byť homeopatia. Používa sa na liečbu všetkých problémov, od rakoviny po AIDS, a dokonca sa používa s veľmi zreteľnými výsledkami aj na prevenciu ochorení. V odbornej literatúre narastá počet dôkazov, ktoré podporujú 200 rokov klinických skúseností homeopatov a pacientov. Tieto dôkazy sú ale úmyselne utajované a neprávom zosmiešňované systémom, ktorý sa obáva alternatív.

Vytvorili sme tento film, aby sme predstavili vedcov, lekárov a zdravotníkov, ktorých práca je pred verejnosťou skrytá, neoprávnene zdiskreditovaná a umlčaná v mene skepticizmu a ochrany verejnosti.

Film skúma širokú škálu použitia homeopatie pri prevencii ochorení, liečbe rakoviny a AIDS/HIV.  spolu s veľmi presvedčivým vedeckým výskumom a dôkazmi, ktoré podporujú myšlienku, že homeopatia je nielen seriózna, ale aj účinná a cenovo dostupná metóda.


Obsah

Filmárka a homeopatka Ananda More, Hom, DHMHS sa vo filme pozrie na početné mediálne kampane namierené proti homeopatii, bude cestovať po svete a odhaľovať, či je homeopatia skutočne vedecky podložená a účinná, alebo je to len placebo, ktoré ohrozuje životy pacientov.

Počas rozhovorov s vedcami, skeptikmi, zdravotníkmi a pacientmi, sa Ananda bude snažiť rozuzliť vyostrené názory a intrigy, ktoré v súčasnosti obklopujú homeopatiu. Súčasná veda predpokladá, že homeopatia nemôže fungovať, pretože nevieme dokázať ako funguje. Podobne aj v minulosti vedci pozorovali gravitáciu a elektrickú energiu skôr, ako ich vedeli vysvetliť. Homeopatii však nie je poskytnutý rovnaký priestor a výskumné možnosti. Naopak, je terčom útokov, ktoré ignorujú neustále stúpajúci počet presvedčivých dát.

Na svojich cestách sa režisérka pozrie na to, ako sa homeopatia používa na liečbu rakoviny v Indii, ako pomáha pri antiretrovírusovej liečbe HIV / AIDS v Afrike a tiež zabraňuje bežným epidémiám na Kube. Navštívi a pozhovára sa aj s vedcami v univerzitných laboratóriách, kde najnovšie experimenty znova ukazujú, že veda možno nevie vždy vysvetliť, ako príroda funguje.

Jedna vec, ktorú nám homeopati ukážu, je však istá: homeopatia môže ponúknuť hlboko pôsobiacu a šetrnú alternatívu v porovnaní s konvenčnou medicínou, ktorá sa často spolieha na toxické metódy, ktoré môžu mať nezvratné alebo život ohrozujúce vedľajšie účinky.

V homeopatii naklonenom Švajčiarsku, ako konečnou stanicou, filmárka Ananda More odhalí, ako sú v konečnom dôsledku politikou podporujúcou dlhodobú liečbu a následné zisky,  najviac postihnutí samotní ľudia, ktorým sa nedostávajú presné informácie o zdravotných alternatívach.

Vo filme sa okrem iných objavia skeptici ako James Randi, Dr. Joe Schwartz, vedci ako Dr. Iris Bell, Dr. Gustavo Bracho, homeopati ako napríklad Dr. Peter Fisher alebo Camilla a Jeremy Sherr, lekári, pacienti a ich názory a skúsenosti.

 

Web filmu: www.magicpillsmovie.com

Facebook a Twitter: @MagicPillsMovie

 

 

clip_image001.pngclip_image002.png

Zdieľajte ďalej:
Na podobnú tému: