Po stopách Samuela Hahnemanna

Samuel Hahnemann

Prvý spoločný výlet po stopách Hahnemanna bude mimoriadny v histórii Slovenskej homeopatie

Naše malé Slovensko sa stalo z hľadiska homeopatie jedinečným zdrojom v Európe a vo svete vďaka nadšeniu a energii nás všetkých, ktorí sme jej venovali svoje srdce. Ak by nebolo tohto nadšenia a túžby pomáhať ľuďom a prinášať im pochopenia o tejto tajomnej hlbokej liečbe, nebolo by homeopatie na Slovensku.

Rovnako to zrejme vnímal aj Samuel Hahnemann. Homeopatický liek je energia, ktorá prináša zdravie a nový život. Prvý spoločný výlet po stopách Hahnemanna bude mimoriadny v histórii Slovenskej homeopatie. Postupne navštívime miesta v Nemecku, Rumunsku a Paríži.

Nebude to bežný poznávací zájazd

Jedinečné miesta, ktoré navštívime znásobené energiou našej komunity nám prinesú inšpiráciu, zážitky a impulzy. Múdrosť a poznanie vzniká v presahu jednotlivca, v spojení s väčším celkom. Prejavuje sa to v praxi napríklad tým, že často sa nám vyjasní prípad, keď o ňom povieme skupine kolegov. Zájazd pripravila SKH v spolupráci s Milanom Trojanovským. Prvou zastávkou bude Nemecko – kolíska homeopatie.

Po stopách Samuela Hahnemanna v Nemecku

Do Nemecka sa vydáme 26. augusta 2023. Bude to výborná príležitosť navštíviť miesta, ktoré sú spojené so životom nášho učiteľa, bez ktorého by sme nemohli robiť profesiu homeopata, pretože by neexistovala. Bude to zároveň veľmi príjemné stretnutie s kolegami a nadviazanie či posilnenie našich vzťahov.

komunita

Na Letnej škole v Levoči sme sa rozprávali s Gundi Schulz, ktorá je nadšená z homeopatie na Slovensku. Len veľká komunita nadšencov dokáže vytvoriť takúto energiu, ktorú vnímajú už aj v zahraničí. Posilnime to touto spoločnou, jedinečnou skúsenosťou.

Plán cesty

DEŇ PRVÝ: 26.08.2023 (sobota) – MEISSEN

Odjazd z SK v skorých ranných hodinách. Presun do mesta Meissen (510 km) Predpokladaný príchod do Meissenu 13:00.
Mesto Meissen leží na rieke Labe, severozápadne od Drážďan, hlavného mesta Saska. Jeho dominantou sú zámok Albrechtsburg a meissenská katedrála – Dom zu Meissen, na ľavom brehu Labe.

 1. ALBRECHTSBURG:
  Prehliadku mesta začneme na hradnom kopci. Tam uvidíme hrad Albrechtsburg, gotickú katedrálu a budovu bývalej porcelánovej manufaktúry, kde pracoval Christian Gottfried Hahnemann, otec S. Hahnemanna. Nasledovať bude zostup do dolného mesta na Hahnemannplatz.
 2. HAHNEMANPLATZ:
  Rodina Hahnemannovcov bývala v prenajatom byte, v rohovej budove na ulici Neumarkt, číslo popisné 59. Desiateho apríla v roku 1755 sa im narodil chlapec. Bol pokrstený ako Christian Friedrich Samuel Hahnemann. Na rodnom dome je pamätná tabuľa a busta. Po krátkej zastávke pri rodnom dome S. Hahnemanna, pokračujeme po ulici Neumarkt k Nikolaikirche.
 3. NIKOLAIKIRCHE A NIKOLAIPARK:
  Našou ďalšou zastávkou bude malý evanjelický kostol, v ktorom bol Hahnemann pokrstený. Následne si prezrieme pamätník Hahnemanna z roku 1839, ktorý sa nachádza hneď za porcelánovým kostolom.
 4. PORZELLANSTIFTUNG:
  Na záver navštívime krásne múzeum porcelánu v štvrti Triebisch. Meissen Porzellan Stiftung ( 12€ / osoba)
 5. UBYTOVANIE – Mercury hotel Riesa Elbland : 18:00

DEŇ DRUHÝ: 27.08.2023 (nedeľa) – KOETHEN

7:30 – 8:00 – raňajky, check-out
Presun do mesta Köthen. Samuel Hahnemann, ktorý sa sem presťahoval z Lipska na pozvanie vojvodu Ferdinanda von Anhalt-Köthen tu pôsobil v rokoch 1821–1835.

PREHLIADKA MESTA:
S miestnym sprievodcom navštívime Hahnemannhaus na Wallstraße 47, Európsku homeopatickú knižnicu, historické múzeum so stálou výstavou o Hahnemannovi a homeopatii, bývalú budovu Lutze Clinic, čo bola prvá homeopatická klinika na svete a Hahnemann-Lutze pamätník. V meste si
spravíme aj obedňajšiu prestávku. V popoludňajších hodinách sa presunieme do Lipska.

UBYTOVANIE: Hotel Leipzig City Nord. (17:00)


DEŇ TRETÍ: 28.08.2023 (pondelok) – LIPSKO, TORGAU

7:30 – 8:00 – raňajky

KRÁTKA PREHLIADKA STARÉHO CENTRA:
Po raňajkách absolvujeme krátku prehliadku starého centra mesta, kde uvidíme Starú radnicu (symbol Lipska), Thomaskirche (Bachov kostol), Sächsisches Apothekenmuseum a hlavne Richard Wagner Platz, kde stojí pamätník S. Hahnemanna.

Völkerschlachtdenkmal Lipsko – Našou ďalšou zastávkou bude pamätník pripomínajúci bitku národov v roku 1813. Len dva roky pred tým, v meste zakladateľ homeopatie Samuel Hahnemann začal šíriť svoje učenie.

Potom nás čaká presun do mesta Torgau. V centre mesta uvidíme HAHNEMANNHAUS – miesto kde vzniklo dielo Organon liečebného umenia
a spravíme si dve hodinky individuálneho voľna. Záujemcovia môžu navštíviť HRAD HARTENFELS. Nasledovať bude návrat na ubytovanie v Lipsku a individuálne voľno.


DEŇ ŠTVRTÝ: 29.08.2023 (utorok) – OSCHATZ, MORITZBURG

7:30 – 8:00 – raňajky, check-out. Presun do mestečka Oschatz.

OSCHATZ – RODISKO C. HERINGA
Absolvujeme krátku prechádzku centrom mesta a zastavíme sa pri budove s pamätnou tabuľou C. Heringa. V meste si spravíme aj obedňajšiu prestávku.

MORITZBURG:
Náš výlet potom ukončíme rozprávkovo na zámku Moritzburg. Ten s homeopatiou síce nemá nič spoločné, ale natáčala sa tu nesmrteľná rozprávka Tri oriešky pre Popolušku. (vstup 8€). Potom už pokračujeme priamo domov. Príchod do Bratislavy cca. 21:00

cestovanie, fotografka

Cena zájazdu je 300,- eur (zahŕňa dopravu, ubytovanie a raňajky). Členom SKH bude poskytnutá dotácia 100,- eur na osobu.

Ak nie ste ešte členom Slovenskej komory homeopatov, môžete sa ním stať a získať dotáciu. Prihlásiť sa môžete u tajomníčky SKH: Mgr. Janette Bakajsovej na adrese skh.clenovia@gmail.com.

Zájazdu sa môžete zúčastniť aj s rodinou alebo priateľmi. Nastupuje sa v Bratislave aj v Prahe.

Prihláste sa telefonicky: +421 948 127 733 (Jana Petrociová)

Tešíme sa na vás 26. augusta v Bratislave alebo Prahe.

Vladimír Petroci, Jana Petrociová, Janette Bakajsová a výbor SKH.

Zdieľajte ďalej:
Na podobnú tému: