Novodobá forma honby na čarodejnicu menom homeopatia

V posledných dňoch sa v médiách začala honba proti liečbe homeopatiou.
Nakoľko som mal nedávno zdravotné problémy, ktoré som sa rozhodol liečiť pomocou homeopatie, popíšem priebeh týchto chorôb a výsledky liečby.

               Prvým mojím nepríjemným ochorením bola pleseň na prstoch pravej nohy. Po viacerých návštevách  dermatológa, ktorý mi predpísal patričné lieky, toto kožné ochorenie ustúpilo len počas ich užívania.  Akonáhle som prestal užívať preparáty, v priebehu jedného týždňa došlo k recidíve. Začal som hľadať nové možnosti liečby a navštívil som homeopata.
         Po konzultácii a týždňovom užívaní homeopatík, sa pleseň na mojej nohe začala rapídne strácať a po desiatich dňoch úplne zmizla.  Asi po tri a pol mesiacoch nastala recidíva, stačili však 3 užitia homeopatika a bolo po probléme. Momentálne je situácia stabilizovaná tak, že raz za 5 mesiacov stačí jedna dávka a mám pokoj na ďalších 5 mesiacov.
Homeopata som navštívil ešte 2-krát.  V prvom prípade ma neskutočne boleli kolená a to pri chôdzi, ako aj v noci v kľudovej polohe.
      V druhom prípade som pociťoval bolesti panvy a drieku, hlavne pri rannom vstávaní, alebo aj v priebehu dňa pri vstávaní, napr. z kresla. Po štyroch týždňoch od užitia homeopatika som bol úplne v poriadku a mohol som svoj organizmus naplno zaťažovať.
Podotýkam, že aktívne športujem:
– leto- horská cyklistika 2000 až 2500 km za sezónu
– zima – zjazdové lyžovanie – 35 až 40 dní za sezónu na zjazdovkách na Štrbskom plese
Toto sú moje poznatky o homeopatickej liečbe. Na vlastnej koži som sa presvedčil o tom, že táto liečba je veľmi účinná. V prípade potreby ju budem využívať aj naďalej a budem ju odporúčať svojim priateľom a známym.
        To však neznamená, že zaznávam klinickú medicínu, skôr si myslím, že tieto dva smery by sa mali vzájomne dopĺňať.
Veľmi ma preto prekvapil komentár pána Prokopčáka v denníku SME z 12.6. 2016, kde bez jediného relevantného dôkazu si dovolil onálepkovať pomerne veľký počet ľudí ako citujem: „šmejdi, šarlatáni, a osobnosti ehm.“
Pán Prokopčák, do ktorej skupiny by ste zaradili seba?  Osobností, ehm-osobností, alebo chorých ľudí? Lebo psychicky zdravý človek bez poriadnych dôkazov nemôže napísať taký komentár ako ste napísal Vy.
 
Ján Kováč
Zdieľajte ďalej:
Na podobnú tému: