Moja cesta k homeopatii bola kľukatá. Som racionálny človek s vášňou pre matematiku a exaktné vedy a homeopatia bola pre mňa neznámy pojem.

Počas štúdia na vysokej škole som dostala prvý panic attack. Priebeh bol taký silný, že som do týždňa nebolo schopná vyjsť z bytu. Vonku som dostávala záchvaty paniky a postupne aj depresiu, lebo som netušila čo ďalej. Vtedy som bola veľmi šťastná, že môžem užívať antidepresíva a iné neurologické liek, ktoré mi pomohli normálne fungovať a vrátili ma späť do života.

 

Nechcela som však byť na liekoch, chcela som to zvládnuť sama. Postupne som ich všetky vysadila. Pomocou psychoterapie a pevnej vôle som vydržala aj keď stále som bola v napätí a cítila som úzkosť ak som sa dostala na miesta s väčším počtom ľudí.

 

Úspešne som doštudovala a začala pracovať vo veľkej firme. Opäť ma navštívili záchvaty paniky a ja som začala užívať klasické lieky. Nie však dlho, lebo som otehotnela a povedala som si, že riziko vedľajších účinkov na seba nevezmem a lieky som vysadila.

Trápila som sa nie len počas tehotenstva ale aj po narodení krásneho zdravého syna. Rola matky bola pre mňa príliš náročná. Keď sa narodilo druhé dieťatko, môj prvorodený syn nesmierne žiarlil a jeho správanie začalo byť neúnosné, priam tyranské. Kamarátka mi vtedy prvýkrát povedala o homeopatii. Zaťukala som si na čelo, že čo je to za nezmysel, ale moje zúfalstvo stále rástlo a situácia sa len zhoršovala. Potrebovala som nájsť riešenie. Na jej odporúčanie som si napokon našla pediatričku, ktorá sa venuje aj homeopatii. Potrebovala som mať istotu, že moje dieťa bude liečiť vyštudovaný odborník, ktorý má titul z medicíny.

 

Postupne sa synove správanie začalo meniť. Začala však chorľavieť dcérka, dostala antibiotiká, o mesiac ďalšie. Tak som aj s ňou zašla k homeopatke. Dcérka má takmer 5 rokov a odvtedy antibiotiká neužívala.

Nevedela som čo sa deje, ale videla som, že to funguje. A to vo mne definitívne zlomilo moje predsudky a povedala som si, že niet nad vlastnú skúsenosť. Začala som navštevovať homeopatku aj ja. Napokon sa podarilo nájsť správny liek a ja som zažila nádherný pocit slobody a uvoľnenia, keď som prestala mať úzkosti a mohla som pokojne ísť do obchodu plného ľudí, sedieť na ihrisku s deťmi a s radosťou šoférovať auto. Začala som žiť. Dokážem konštruktívne a s pokojom riešiť výzvy a lekcie, ktoré život prináša.

 

Homeopatia nie je len liečebná metóda, ale je to aj cesta. Ak sa na ňu človek vydá, má veľkú šancu stretnúť samého seba. Každý sa môže slobodne rozhodnúť ako prežije svoj život a či homeopatia bude jeho súčasťou alebo nie. Každý má na to právo a tak je to v poriadku.

 

Ďakujem všetkým statočným ľuďom, ktorí ma na tejto ceste sprevádzajú.

 

Ing. Alena Šoltesová

 

Fotografia: scriptmag.com

Zdieľajte ďalej:
Na podobnú tému: