Lekára britskej kráľovnej Alžbety II zrazilo auto

Britská kráľovná Alžbeta II. je zdrvená. Počas akcie „Do práce na bicykli“ zomrel jej dlhoročný lekár a odborník na homeopatiu Peter Fisher. Iróniou je, že ho pri ceste do práce na bicykli zrazilo auto.

Štvrtok 16.8.2018 sa prihodila na ulici High Holborn v centre Londýna smrteľná zrážka nákladného auta a cyklistu. Obeťou sa stal Dr. Peter Fisher (68), ktorý bol členom lekárskeho tímu kráľovnej vyše 15 rokov. Kráľovná si ho veľmi obľúbila pre jeho prístup a vedomosti, aj preto je podľa správ z jeho smrti zdrvená.

Fisher a kralovna AlzbetaOkrem práce pre Buckinghamský palác bol Fisher 22 rokov riaditeľom výskumu v Kráľovskej londýnskej nemocnici UCL pre integrovanú medicínu (pôvodne Kráľovská londýnska homeopatická nemocnica) a rovnako aj vedúcim homeopatickej fakulty v Londýne.

Známy bol aj na Slovensku, kde prišiel prednášať pred dvoma rokmi.
Používanie homeopatie sa začiatkom 19. storočia rozšírilo najrýchlejšie v Nemecku, Francúzsku a Anglicku. V týchto krajinách zostala dodnes veľmi obľúbená. V Anglicku si homeopatiu obľúbila kráľovská rodina a od 30 – tych rokov 19. storočia neustále mali k dispozícii svojho homeopatického lekára. Anglicko sa stalo veľmocou v homeopatii a malo päť homeopatických nemocníc. Preto nie je prekvapením, že aj Dr. Peter Fisher ako homeopatický lekár kráľovnej Alžbety II. a známy odborník bol pozvaný v roku 2016 na Slovensko podeliť sa o svoje skúsenosti z klinickej praxe a vedeckého výskumu. Dr. Fisher celý svoj profesionálny život venoval liečeniu chorých a pracoval vo vedeckom výskume, najmä v oblasti reumatológie a astmy. Dr. Fisher sa pohyboval medzi dvoma svetmi, svetom konvenčnej medicíny a svetom homeopatie. Snažil sa vytvoriť medzi nimi dialóg. Chcel ukázať, že aj v homeopatii prebieha seriózny výskum a že existuje viac ako 1000 klinických štúdií v oblasti homeopatie, ktoré potvrdzujú jej účinnosť.