Lekára britskej kráľovnej Alžbety II zrazilo auto

  1. Domov
  2. Články
  3. Lekára britskej kráľovnej Alžbety II zrazilo auto

Britská kráľovná Alžbeta II. je zdrvená. Počas akcie „Do práce na bicykli“ zomrel jej dlhoročný lekár a odborník na homeopatiu Peter Fisher. Iróniou je, že ho pri ceste do práce na bicykli zrazilo auto.

Štvrtok 16.8.2018 sa prihodila na ulici High Holborn v centre Londýna smrteľná zrážka nákladného auta a cyklistu. Obeťou sa stal Dr. Peter Fisher (68), ktorý bol členom lekárskeho tímu kráľovnej vyše 15 rokov. Kráľovná si ho veľmi obľúbila pre jeho prístup a vedomosti, aj preto je podľa správ z jeho smrti zdrvená.

Fisher a kralovna AlzbetaOkrem práce pre Buckinghamský palác bol Fisher 22 rokov riaditeľom výskumu v Kráľovskej londýnskej nemocnici UCL pre integrovanú medicínu (pôvodne Kráľovská londýnska homeopatická nemocnica) a rovnako aj vedúcim homeopatickej fakulty v Londýne.

Známy bol aj na Slovensku, kde prišiel prednášať pred dvoma rokmi.
Používanie homeopatie sa začiatkom 19. storočia rozšírilo najrýchlejšie v Nemecku, Francúzsku a Anglicku. V týchto krajinách zostala dodnes veľmi obľúbená. V Anglicku si homeopatiu obľúbila kráľovská rodina a od 30 – tych rokov 19. storočia neustále mali k dispozícii svojho homeopatického lekára. Anglicko sa stalo veľmocou v homeopatii a malo päť homeopatických nemocníc. Preto nie je prekvapením, že aj Dr. Peter Fisher ako homeopatický lekár kráľovnej Alžbety II. a známy odborník bol pozvaný v roku 2016 na Slovensko podeliť sa o svoje skúsenosti z klinickej praxe a vedeckého výskumu. Dr. Fisher celý svoj profesionálny život venoval liečeniu chorých a pracoval vo vedeckom výskume, najmä v oblasti reumatológie a astmy. Dr. Fisher sa pohyboval medzi dvoma svetmi, svetom konvenčnej medicíny a svetom homeopatie. Snažil sa vytvoriť medzi nimi dialóg. Chcel ukázať, že aj v homeopatii prebieha seriózny výskum a že existuje viac ako 1000 klinických štúdií v oblasti homeopatie, ktoré potvrdzujú jej účinnosť.

Zdieľajte ďalej:
Na podobnú tému:
Menu