Arsenicum album ako profylaxia v Indii

India Taj mahal

Jednou z krajín, ktorej zvládanie aktuálnej pandémie intenzívnejšie sledujem, je India. Druhá najľudnatejšia krajina má v relatívnych číslach na počet obyvateľov niekoľkonásobne lepšie výsledky v porovnaní s najvyspelejšími krajinami sveta. Aj krivka aktívnych prípadov podáva obraz pozitívneho riadenia pandémie, keď počet aktívnych prípadov dlhodobo klesá.

https://www.worldometers.info/coronavirus/country/india/

Arsenicum album ako preventívne homeopatikum

Popri všeobecne prijímaných opatreniach ako je odporúčanie zvýšenej hygieny, odstupu, nosenia rúšok a tiež lockdownu, sa v mnohých indických štátoch (napr. Gujarat, Kerala, Uttar Pradesh) preventívne distribuovalo homeopatikum ARSENICUM ALBUM 30C.

Pred koncom minulého roka sa pre takýto krok rozhodlo aj vedenie štátu Tipura. Pôvodne malo ísť o distribúciu homeopatickej profylaxie pre 50.000 rodín v oblasti Agartala. Vzhľadom na veľký záujem ľudí a účinnosť tohto homeopatika nakoniec miestne autority rozhodli o distribúcii homeopatika medzi väčší počet ľudí v rôznych oblastiach štátu.

Odporúčané dávkovanie je 1 globulka denne počas troch po sebe nasledujúcich dní. V prípade, že riziko nákazy v komunite pretrváva, opakuje sa užívanie homeopatika rovnakým spôsobom aj nasledujúci mesiac. Zdroj: https://bit.ly/2MCHQGD

Homeopatikum Arsenicum album 30C je bežne dostupné aj na Slovensku. Jedno balenie stojí cca 3-5 EUR.

India

Vedeli ste, že India má samostatné ministerstvo pre rôzne alternatívne terapeutické smery?

Ministerstvo AYUSH má vo svojej pôsobnosti ajurvédu, jogu a naturopatiu, unani, siddha a homeopatiu. Malou lastovičkou v tomto smere je v Európe Bavorsko, ktoré na svojom ministerstve zdravotníctva vytvorilo v minulom roku samostatný referát pre homeopatiu. Z oficiálneho vyjadrenia štátneho tajomníka ministerstva, Klausa Holetscheka: „Moderná medicína zdôrazňuje potrebu zdravotnej starostlivosti orientovanej na pacienta… budúcnosť patrí zmysluplnej spolupráci konvenčných a alternatívnych terapií.“ Zdroj: https://bit.ly/3pS2Veo

Autor: Ing. Zuzana Králová, SAKHom.

Zdieľajte ďalej:
Na podobnú tému: