Antibiotická rezistencia a homeopatia

Regionálny úrad európskej Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) naliehavo vyzýva európske krajiny k obozretnosti v používaní antibiotík a upozorňuje na antibiotickú rezistenciu. Na choroboplodné zárodky odolné voči viacerým antibiotikám zomrie v Európe ročne približne 33 000 ľudí.

Až 93% slovenských pacientov má v tele baktérie rezistentné proti dvanástim až pätnástim antibiotikám. Vyplýva to zo štúdie Vysokej školy zdravotníctva a sociálnej práce svätej Alžbety v Bratislave.

Nemecký lekár dr. med. Fred- Holger Ludwig už roky vo svojej praxi využíva doplnkovú liečbu a je presvedčený, že včasné užívanie homeopatík má terapeutický prínos pre pacientov. Je za zahrnutie homeopatík do národných a akčných strategických plánov na boj proti antibiotickej rezistencii.

Klinické štúdie potvrdili účinnosť homeopatík

Niekoľko randomizovaných, placebom kontrolovaných, dvojito zaslepených klinických štúdii preukázalo, že homeopatické lieky majú pri určitých ochoreniach prinajmenšom rovnaký terapeutický účinok ako antibiotiká. Účinnosť homeopatickej liečby bola preukázaná pri akútnej a chronickej sinusitíde, bronchitíde a infekciách stredného ucha.

Problém antibiotickej rezistencie je príliš veľký. Existuje totiž riziko, že antibiotiká už nebudú fungovať ani pri jednoduchých infekciách. Homeopatia je jednou z alternatív antibiotickej liečby.

Zdroje:
https://www.homimed.de/antibiotikaresistenzen-und-homoeopa…/ 
https://plus7dni.pluska.sk/…/mame-vysledky-sokujucej-studie… 
https://www.homimed.de/antibiotikaresistenzen-was-leistet-…/

Preklad: Drahomíra Čamajová, SAKHom.

Zdieľajte ďalej:
Na podobnú tému: