10 dobrých dôvodov na užívanie homeopatie

 1. Bez škodlivých vedľajších účinkov
  Špeciálny proces prípravy nazvaný potencovanie zabezpečí liečivám odstrániť akékoľvek toxické vedľajšie účinky. Liečba je bezpečná aj pre malé deti, ženy počas tehotenstva i v menopauze. Avšak i napriek tomu je odporúčané byť pod dohľadom kvalifikovaného homeopata, ak ste tehotná.
   
 2. Jemná
  Homeopatia pôsobí stimulujúco na prirodzený obranný mechanizmus tela a nastoľuje samoliečbu. Hoci jemnou cestou, ale výsledky môžu byť vynikajúce a dlhotrvajúce.
   
 3. Celistvá
  Homeopatia zohľadňuje celého človeka. Často  jeden jediný liek pokryje všetky Vaše ťažkosti.
   
 4. Nie je finančne náročná
  Homeopatiká stoja prekvapujúco menej , než alopatické lieky na predpis. Homeopatické lieky sú určené na posilnenie imunitného systému, robia Vás silnejším a odolnejším voči chorobám.
   
 5. Preventívna liečba
  Cez posilnenie imunitného systému homeopatia môže pomôcť zvýšiť odolnosť voči chorobám a infekciám.
   
 6. Netestované na zvieratách
  Ľudia reagujú na lieky inak, ako zvieratá. Všetky homeopatické lieky sú testované na zdravých ľuďoch. Symptómy , ktoré sa prejavia po užití lieku zdravými jedincami, sa ukážu ako práve tie, ktoré môžu byť vyliečené pri podaní lieku chorému jedincovi trpiacimi rovnakými prejavmi.
   
 7. Ľahké užívanie
  Homeopatické lieky sú podávané vo veľmi malých množstvách vo forme príjemne chutiacich granuliek, či tabletkách, prášku, alebo forme  roztoku a sú v obľube hlavne u našich najmenších pacientov.
   
 8. Pacientova spoluúčasť
  Homeopat sa Vás bude pýtať množstvo otázok, týkajúcich sa nie iba otravujúcich symptómov, ale aj na to, ako na ne reagujete, rovnako ako aj na Vaše všeobecné zdravie a životný štýl.
   
 9. Neoceniteľná pre prvú pomoc
  Homeopatické lieky možno bezpečne užiť doma, či v práci na liečbu ľahkých prejavov ako odreniny, malé popáleniny, vytknutia, poštípania hmyzom a žalúdočné ťažkosti.  Avšak vážnejšie a chronické ťažkosti by mali byť liečené kvalifikovaným homeopatom.
   
 10. Medicína budúcnosti
  Je viac ako 3000 homeoapatických liekov momentálne k dispozícii na liečbu a ich počet neustále rastie. Homeopatia je zveľaďujúce sa umenie. Avšak na rozdiel od alopatickej medicíny, ktorá každoročne sťahuje lieky z trhu kvôli novým zisteným nepriaznivým vedľajším účinkom, je zistené, že homeopati predpisujú  stále rovnaké lieky už 200 rokov. Vedci práve teraz prichádzajú na nové poznatky v kvantovej fyzike, čo nám pomáha vyvíjať hlbšie poznanie terapeutického mechanizmu homeopatie. www.worldhomeopathy.org
Zdieľajte ďalej:
Na podobnú tému: