V relácii Dámsky klub sa rozprávalo na tému zdravia z pohľadu homeopatie.

Hosťom bol MUDr. Vladimír Petroci, ktorý v rozhovore s Ivetou Malachovskou rozprával o svojej ceste k homeopatii, prečo pracuje naplno ako homeopat, aj keď vyštudoval konvenčnú medicínu, spomenul tiež fakty o homeopatii vo svete, o spolupráci klasickej medicíny a homeopatie a prezradil aj pár tipov, ako si pomôcť homeopaticky pri typických jesenných ochoreniach a posilniť imunitu škôlkárov, školákov i dospelých. 

Relácia bola odvysielaná 12.9.2018 a jej záznam si môžete pozrieť v archíve RTVS: https://www.rtvs.sk/televizia/archiv/12995/166698#3854

Pri príležitosti Svetového týždňa povedomia o homeopatii, ktorý sa koná každoročne v apríli, sme pre vás pripravili prednášky, ktoré sa budú konať vo viacerých mestách na Slovensku. 

Výzva SKH na podporu kampane „TVOJE ZDRAVIE, TVOJA VOĽBA“.

Milí priatelia a priaznivci homeopatie,

PRIDAJTE SA K NÁM a PODPORTE KAMPAŇ „TVOJE ZDRAVIE, TVOJA VOĽBA“.

Naše právo vybrať si alternatívnu medicínu je v týchto dňoch vážne ohrozené.

V Austrálii prebiehajú rozhovory o dôležitých reguláciách v komplementárnej medicíne (CAM), ktorej súčasťou je aj homeopatia. Na podporu svojho zdravia ju používa viac ako 200 miliónov ľudí na svete. Táto naša slobodná voľba je teraz počnúc Austráliou v ohrození. Snahou je zamedziť predaj homeopatických prípravkov v lekárňach a prístup k homeopatickým službám.

Pozývame Vás na premietanie nového kanadského filmu o homeopatii.

Tajomstvo homeopatie

Nový dokumentárny film, ktorý Vás vezme do sveta homeopatie a do sveta skeptikov, ale najmä, ukáže každodenný život s homeopatiou a tiež skúsenosti pacientov.

Premietanie sa uskutoční dňa 3. novembra 2017 o 18.30 hod. v aule Ekonomickej univerzity v Bratislave

Premietanie sponzoruje Slovenská komora homeopatov o.z.

Vstup voľný

Podľa údajov Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) je homeopatia najrýchlejšie rastúcim a druhým najviac používaným systémom liečby vo svete. Odhaduje sa, že celosvetovo využíva homeopatiu približne 600 miliónov ľudí vo viac ako 80 krajinách sveta, pričom viac ako polovica z nich ju uznáva ako štandardnú metódu liečby.

Podľa prieskumu agentúry Focus dôveruje homeopatii takmer polovica Slovákov.

V súčasnosti sa tradičná prírodná medicína teší širokej popularite aj medzi svetovými hviezdami.

Viac v článku: https://www.aktuality.sk/clanok/412569/homeopatia-je-podla-who-druha-najpouzivanejsia-liecebna-metoda-co-si-o-nej-myslia-vo-svete/