Zahraničný seminár SAKH – Michal Yakir v Bratislave – 12.-14.2.2016

V spolupráci so Slovenskou akadémiou klasickej homeopatie Vás Slovenská komora homeopatov pozýva na 1. seminár Michal Yakir, PhD, RCHom, na Slovensku. Michal pracuje ako homeopatka už 23 rokov. Vyštudovala botaniku a ekológiu a jej vášňou je jej záhrada. Už od začiatku svojej homeopatickej praxe hľadala súvislosť medzi homeopatickými liekmi a prírodnými zákonmi, ktoré sa prejavujú u rastlín v ich evolučnom vývoji a ich botanickej klasifikácii. Mnoho rokov skúmala tieto otázky, až nakoniec vznikla v spolupráci s jej kolegami fascinujúca syntéza homeopatického, botanického, psychologického a kabalistického pohľadu na prírodu. Ich integrácia viedla k vzniku Tabuľky rastlín. Táto tabuľka rastlín vznikala 15 rokov a predstavuje prehľad materie mediky, ktorá má jasnú štruktúru.

Podrobné informácie nájdete na webe SAKH pod www.akademiahomeopatie.sk/event/michal-yakir-bratislava/.

Podobne ako poriadok minerálnej ríše (tabuľky prvkov) odráža témy ľudského vývoja a patológie, aj evolučný strom rastlín opisuje ľudský vývoj. Keď si predstavíme jednotlivé čeľade rastlín našej materie mediky ako jednotlivé lieky a premietneme ich na botanické vývojové osi, potom na základe ich miesta v tabuľke, sa nám ukáže veľmi veľa súvislostí a pochopíme tak oveľa lepšie naše lieky – ako keď stránky v knihe nasledujú po poriadku jedna za druhou a vďaka tomu dokážeme čítať celistvý príbeh. Tento poriadok odhaľuje nielen paralelné štádiá ľudského vývoja a budovania Ega, ale aj neustály vývoj ľudstva.

Počas tohto seminára Dr. Michal Yakir vysvetlí témy jednotlivých stĺpcov a riadkov tabuľky a vysvetlí ich na celom rade krátkych prípadov svojich pacientov.

Stránka Dr. Michal Yakir: www.homeopathy-plants.com

Miesto:

Kongresová sála hotela Nivy (Líščie nivy 3, Bratislava) alebo Ekonomická univerzita (Dolnozemská 1, 852 35 Bratislava). Z hotela Nivy alebo Echo sa tam dostanete autobusom 98, ktorý ide cez Bajkalskú ulicu. Vystúpte na prvej zastávke za mostom cez Dunaj. Na opačnej strane cesty ako je zastávka je Ekonomická univerzita.

Časový plán:

12. 02. 2016: od 9.00 do 17.30 hod. (od 8:00 začína prezentácia účastníkov) V piatok bude plenárna schôdza Slov. komory homeopatov.

13. 02. 2016: od 9.00 do 18.00 hod.

14. 02. 2016: od 9.00 do 18.00 hod.

Poplatok za seminár:

3-dňový seminár: 95,- EUR. Študenti SAKH, členovia SKH, SLHS, ČHA a ČLHS majú zľavu 10 €. Študenti SAKH majú vstup aj na základe semestrálnych platieb.

Ubytovanie:

Máme rezervované izby v hoteli Nivy. Ak máte záujem o ubytovanie, nahláste to v mailovej správe. Skupinová cena je 40 € za dvojposteľovú izbu a 35 € za jednosposteľovú izbu.

Tabuľka rastlín:

V prihláške, prosím, uveďte, či máte záujem o tabuľku rastlín v slovenskom jazyku, ktorá sumarizuje systém Michal Yakir. Je to dvojstranová farebná tabuľka formátu A3. Jej cena je 12 €. Pripravíme len taký počet tabuliek, koľko bude objednaných. Cena tabuľky v anglickom jazyku je 19,80 €.

Prihlášky na seminár: petrociova@gmail.com