Britská kráľovná Alžbeta II. je zdrvená. Počas akcie "Do práce na bicykli" zomrel jej dlhoročný lekár a odborník na homeopatiu Peter Fisher. Iróniou je, že ho pri ceste do práce na bicykli zrazilo auto.

Štvrtok 16.8.2018 sa prihodila na ulici High Holborn v centre Londýna smrteľná zrážka nákladného auta a cyklistu. Obeťou sa stal Dr. Peter Fisher (68), ktorý bol členom lekárskeho tímu kráľovnej vyše 15 rokov. Kráľovná si ho veľmi obľúbila pre jeho prístup a vedomosti, aj preto je podľa správ z jeho smrti zdrvená.

Praktická lekárka z Rakúska Melanie Wölk bola vyznamenaná za svoju diplomovú prácu v oblasti výskumu v homeopatii.

Skúmala metaanalýzy a posudzovala dôkazy triedy 1a a dôkazy triedy 1b, ako aj štúdie austrálskeho zdravotného úradu NHMRC 2015, švajčiarskeho reportu HTA 2006 a rovnako aj dve populárne štúdie kritikov (Shang 2005, Ernst 2002) a zástancov homeopatie (Frass Sepsisstudie 2005, Linde 1997).

Dr. med. Erfried Pichler, predseda Rakúskej spoločnosti pre homeopatickú medicínu (ÖGHM), zagratuloval lekárke v mene ÖGHM: „Pre homeopatiu je to jedna z najdôležitejších prác, ktorá opäť poukazuje na to, s čím sa stretávame v každodennej lekárskej praxi a to, že homeopatia naozaj funguje. Homeopatia spĺňa všetky kritériá medicíny založenej na dôkazoch. Jej výskum jasne ukazuje, že skutočne existujú kvalitné homeopatické štúdie a je načase ukončiť hon na čarodejnice. Konvenčná medicína by mala konečne spolupracovať s homeopatiou, a to v prospech pacienta“.

Zdroj: https://www.homoeopathie-online.info/homoeopathie-erfuellt-alle-kriterien-der-evidenzbasierten-medizin/

Čoraz viac poľnohospodárov sa uchyľuje k homeopatickému liečeniu hospodárskych zvierat. Jedným z dôvodov je aj fakt, že pomocou veterinárnej homeopatie sa často dosahujú rovnaké výsledky ako v konvenčnej medicíne. Zvieratá sa rýchlejšie zotavujú a sú menej náchylné na choroby.

Podľa Nemcov by mala byť homeopatia zaradená do verejne financovaného výskumu a mala by sa stať súčasťou výučby na lekárskych fakultách.

V reprezentatívnom prieskume Forsa z roku 2017 85% respondentov súhlasilo, aby univerzity vykonávali výskum v oblasti homeopatie. Zaradenie homeopatie do výučby na lekárskych fakultách podporilo 78% respondentov.

Homeopatia patrí medzi najrozšírenejšie a najobľúbenejšie metódy liečby na svete. Každý druhý Nemec má skúsenosti s touto formou liečby.

V rámci štúdie Bertelsmann Foundation, viac ako 80% užívateľov uviedlo, že pomocou homeopatickej liečby, došlo k zlepšeniu celkového zdravotného stavu. Rôzne medzinárodné klinické štúdie už potvrdili relevantné zlepšenia a zvýšenie kvality života u pacientov liečených homeopaticky.

Zdroj: https://www.carstens-stiftung.de/artikel/bevoelkerung-fordert-festen-platz-fuer-homoeopathie-in-forschung-und-lehre-der-universitaeten.html

Foto: pixabay.com

V mnohých mníchovských nemocniciach je spolupráca konvenčnej medicíny s homeopatiou bežnou realitou a spoločne dosahujú značné výsledky. Homeopatia sa tu používa najviac na detských klinikách a onkológii. Doktorka Sigrid Kruseová vedie špeciálny tím štyroch lekárov na detskej klinike univerzitnej nemocnice v Mníchove.