Názor na homeopatiu

Približne pred  10 – 12 rokmi som mala silné bolesti v kolene. Tento stav pretrvával približne rok. Navštevovala som ortopéda, riadila sa jeho pokynmi, no stav sa zlepšoval iba sporadicky a bodavé bolesti ustúpili len na krátko po užití analgetík. Počúvla som radu mojej dcéry a obrátila sa na homeopata. Predpokladaná doba liečby bola 3 týždne a bolesti mali pominúť.  V druhom týždni užívania naordinovaného lieku, však bolesti ustúpili úplne, pohyblivosť kolena sa podstatne zlepšila a takto to zostalo aj naďalej, za čo som pani doktorke liečiacej homeopatiou veľmi vďačná.

Po niekoľkých rokoch mi postupne narastali problémy s rukami. Reumatologička diagnostikovala artrózu drobných kĺbov prstov. Bola som veľmi rada, keď sa môjho prípadu ujala mladá ambiciózna a  svedomitá  homeopatka. Po liečbe, ktorú mi vybrala, bolesti prstov prestali, aj keď ďalšie pokračovanie artrózy nie je samozrejme vylúčené – veď proti veku nieto lieku, zatiaľ je to však bez bolestí, kĺby sú pružnejšie a pohyblivejšie a život je hneď príjemnejší.

Na ťažkosti s chrbticou  homeopatia našla tiež rýchle a účinné riešenie. Väčšinu života som absolvovala masáže, krkolomné naprávanie u rehabilitačného lekára, cvičenia. V noci som sa s vankúšom i bez neho sťahovala z postele na zem a späť a hľadala som si miesto, ako by som si aspoň nejakú hodinku bez bolesti v chrbte nerušene  pospala. Takto to išlo roky.

Znovu som sa vrátila k homeopatii – mimochodom  k radám tej istej mladej osôbky, ktorá sa v homeopatii neprestáva vzdelávať a zdokonaľovať. Jej úsudok a výber lieku nesklamal ani tento raz, bolesti ustúpili po pár dňoch užívania lieku. Ak sa pri väčšej námahe začnú ozývať znova, stačí krátkodobo užiť osvedčený liek a príznaky sa stratia aj na niekoľko týždňov.

A to aj napriek tomu, že podľa reumatológa a ortopéda na takéto problémy nieto lieku a stav je primeraný veku.

Čo dodať?  Snáď iba toľko, že homeopatia jasne ukazuje, že s jej pomocou v každom veku je možné človeku pomôcť nenásilnou a prirodzenou formou a podstatne mu zlepšiť kvalitu života.

Je k tomu potrebné len chcieť a nechať si pomôcť,  nebrániť sa a hlúpo neodsudzovať to, čo sme neskúsili, nedbať na predsudky a povery, nenechať sa ovplyvniť a manipulovať všelijakými samozvanými „odborníkmi“ ktorí sa stále nájdu a budú spochybňovať princíp a účinky homeopatickej liečby.

Buďme vďační tým, ktorí homeopatiu študujú, šíria a sú ochotní venovať svoj čas a vedomosti širokému okruhu ľudí aj napriek tomu, že niektorí zadubenci ich osočujú, označujú za šarlatánov a znevažujú ich prácu.

Želám všetkým zanieteným a odhodlaným adeptom a priaznivcom homeopatie veľa síl v ich záslužnej práci a ešte raz úprimná vďaka za skvelú pomoc.

Zdieľajte ďalej:
Na podobnú tému: