Pozrime sa na niektoré z hlavných dôvodov, prečo majú ľudia ťažkosti s prijatím homeopatie.

Homeopatia bola vždy neobľúbená u lekárov z iných odvetví medicíny, jednoducho preto, že kazila obchod, bola úspešnejšia a lacnejšia. Tiež je o niečo náročnejšie robiť ju dobre, v porovnaní so štandardným predpisovaním podľa protokolu. Lekárnici boli proti, pretože produkovala v podstate iba jeden predaj; zástancovia púšťania žilou boli proti lebo verili, že liečba bola možná iba vypustením zlej krvi. Súčasná opozícia je v podstate rovnako poverčivá.   

Počas týždňa homeopatie 2018 (World Homeopathy Awareness Week 2018 – WHAW) v dňoch 10. - 16. apríla informujú homeopati na celom svete verejnosť o efektívnej, rýchlej a bezpečnej starostlivosti v období počas tehotenstva a pôrodu.

Homeopatia je určená pre všetky vekové kategórie a štádiá života. Je to veľmi prirodzený a šetrný spôsob podpory zdravia.

Bezpečná a jemná homeopatia je voľbou tehotných žien na celom svete už viac ako 200 rokov. Pomáha udržať matky a bábätká zdravé. Taktiež pomáha zmierniť alebo úplne odvrátiť bežné problémy pred, počas a po pôrode. Využívajúc prirodzené telesné procesy pôsobia homeopatiká v harmónii s telom. Zároveň každé zlepšenie vášho vlastného zdravotného stavu prinesie osoh aj vášmu bábätku.

Mnohí uznávaní hudobní géniovia, umelci, politici i vedci 19. a 20.storočia využívali liečebné prínosy homeopatie a obhajovali jej účinnosť. Existuje o tom množstvo písomných podkladov, na základe ktorých napísal známy americký homeopat Dana Ullman knihu The Homeopatic Revolution. Zaznievajú v nej mená ako J.W.Goethe, M.Twain, Gabriel G.Marquez, N.Paganini, F.Chopin, L.Beethoven, R.Wagner, Tina Turner, Annie Lennox, Tony Blair a mnoho ďalších osobností.

Ešte väčšou záhadou je, prečo vedci pokračujú v popieraní jej účinnosti aj napriek narastajúcim dôkazom, že homeopatia je účinná.  

Bola som oddanou vedkyňou, ktorá sa práve chystala na doktorát v neurovede, keď ma homeopatia z ničoho nič „zdvihla zo stoličky“.

Veda je mojou vášňou od mojich 11 rokov, kedy som začala študovať biológiu u pána Hopkinsona. Keď som mala 21 rokov, bola som na jednej párty, ktorá zmenila chod môjho života. Vtedy som o homeopatii ešte nič netušila. Myšlienka, že jedného dňa by som sa stala homeopatkou sa mi zdala prinajmenšom smiešna.  

Drahý darca!

 

Tešíme sa, že si rozhodol takýmto spôsobom podporiť homeopatiu na Slovensku a veľmi pekne ďakujeme za tvoj dar!

 

Srdečne pozdravujeme,

tím Slovenskej komory homeopatov